bezchmurnie
13°
10°
czwartek
Są pieniądze na solary, piece i fotowoltaikę
24 kwietnia 2017 r. | 12:12
0
Reklama

Nie skorzystałeś z oferty gminnego programu Odnawialnych Źródeł Energii? Nic straconego. Wciąż jest szansa na otrzymanie dofinansowania, tym razem bez udziału gminy. Kto chce teraz otrzymać dofinansowanie na piec na pelet, solary słoneczne czy fotowoltaikę ze źródeł zewnętrznych, musi się postarać na własną rękę. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach wychodząc naprzeciw takim osobom uruchomił program SMOG STOPDofinansowanie zadań realizowanych przez mieszkańców województwa śląskiego na rzecz ograniczenia niskiej emisji”.

W programie o udzielenie dofinansowania w formie dotacji mogą ubiegać się osoby fizyczne będące właścicielami lub współwłaścicielami jednorodzinnego budynku mieszkalnego.

Warunkiem koniecznym uzyskania dotacji w ramach Programu SMOG STOP jest wymiana źródła ciepła w oddanym do użytkowania i ogrzewanym obiekcie, tj. fizyczna likwidacja dotychczasowego źródła ciepła opalanego paliwem stałym pracującego na potrzeby centralnego ogrzewania, zabudowa nowego źródła oraz dostarczenie wraz z wnioskiem:
1. zdjęcia obecnego źródła lub w przypadku jego likwidacji przed dniem 15.05.2017 r. imiennego dokumentu zezłomowania – karty przekazania odpadu (za wyjątkiem likwidacji – rozbiórki pieców kaflowych lub trzonów kuchennych wówczas wymagane są protokoły potwierdzające wykonanie prac).
2. zdjęcia budynku w zakresie w jakim planowana jest do przeprowadzenia jego termoizolacja. Wnioski o dofinansowanie przyjmowane będą od 15 do 26 maja 2017 roku. Można je będzie składać w siedzibie WFOŚiGW w Katowicach przy ul. Plebiscytowej 19 w godzinach od 7:30 do 15:30 lub przesłać pocztą (decyduje data wpływu do Funduszu).

Zgłosiła się do mnie lokalna firma Energia Oze Sp z o. o. z Konopisk, która chętnie pomoże wszystkim otrzymać dofinansowanie. Możecie się z nimi skontaktować przez mejla biuro@odnawialnaenergia.pl lub telefonicznie +48 785 505 601 lub +48 785 507 601.

Regulamin dofinansowania dostępny jest TUTAJ.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *