zachmurzenie duże
27°
26°
środa
wytłoki agrofakt.pl
Szlamy, osady, komposty, odpady chcą przetwarzać w Starczy
23 marca 2017 r. | 13:55
35
Reklama

Według karty inwestycyjnej dla inwestycji polegającej na budowie oczyszczalni odpadów ściekowych w Starczy, inwestor Eko-Technologie zamierza przetwarzać m.in. osady z zakładowych oczyszczalni ścieków, surowce i produkty nienadające się do spożycia i przetwórstwa, różnego rodzaju szlamy, wytłoki, odpady, osady, surowce, komposty, itp. Zakres w katalogu odpadów jest bardzo duży.

Poniżej prezentuję tylko jego część.

PAWEŁ GĄSIORSKI
35 odpowiedzi na “Szlamy, osady, komposty, odpady chcą przetwarzać w Starczy”

 1. Wyborca pisze:

  czyli bedzie niebezpiecznie i smierdzaco 🙁

  0
  0
 2. Gabriela Haczyk pisze:

  U nas w Turawie jest taki zakład i wcale nie śmierdzi, nik

  0
  0
 3. bocian mieszkaniec Starczy pisze:

  Dla mnie trzeba wnikliwie prześwietlić firmę. Gmina może zostać z kupą śmieci, odpadów, chemikaliów itp, które na własny koszt będzie musiała usunąć!!!!! Utylizacja odpadów, które są wymienione pochłonie miliardy!!! Dzisiaj zamknęliście budżet. Ktoś wam chce podrzucić kukułcze jajo. tak mi to wygląda!!!!!

  Proszę włodarzy o rozwagę. Niech podpiszą, że w razie takiej konieczności usuną śmieci na własny koszt?

  Pozdrawiam wszystkich mieszkańców!

  0
  0
  • Eko Technologie pisze:

   Jesteśmy gotowi podpisać że usuniemy to na własny koszt i widzicie Państwo jak was okłamuje nowa Pani wójt dla wyjaśnienia osady ściekowe nie mogą być składowane lecz bezpośredni przerabiane to w jaki sposób możemy zostawić do usuniecia na wasz koszt kupe odpadów skoro bezpośredni bedzie to przerabiane .Naprawde warto czasem pomyśleć zanim sie kogoś posłucha pozdrawiam

   0
   0
 4. bocian mieszkaniec Starczy pisze:

  Dla mnie jako biznesmena za duże, ryzyko. Śmierdzący biznes?
  Dzisiaj na tym terenie powstają śliczne domki. A co później?
  Gmina musi zmienić przeznaczenie terenu na przemysłowy.
  Działki stracą na wartości.
  Ta inwestycja jest wam niepotrzebna, taka jest moja ocena tej sytuacji!

  0
  0
  • Radoslaw Blaszczyk pisze:

   Nie sądzę żeby w bezpośrednim sąsiedztwie autostrady w oddaleniu od dotychczasowych zabudowań ktoś chciał budować osiedla mieszkalne, naturalnym jest ,ze po powstaniu autostrady tereny w jej bezpośrednim sąsiedztwie bedą tylko przemysłowymi, i tak czy inaczej kiedyś zaczną tam powstawać inwestycje przemysłowe, a dzięki głupocie i uporze mieszkańców gminy , ludzie tacy jak ja i wielu moich kolegów którzy już wyjechali, a wkrótce także młodsze pokolenia , zostawią to miejsce i wyjadą w poszukiwaniu lepszych perspektyw życia i pracy, przypominam ,że dzieki tego typu decyzjom gmina Starcza jest na czele rankingu najbiedniejszych gmin w Polsce!

   0
   0
   • Piłkarz pisze:

    Najlepiej jest wprowadzić kilka takich inwestycji, wykupić wszystkie działki i uśmiercić gminę. Ludzie, co wy w ogóle piszecie za bZdury???

    0
    0
   • teresa pisze:

    gdybym sama była z dala od gminy i miała wziąć kasę za działkę to też bym była obrończynią, ale zrozum że my dalej tu mieszkamy i nie chcemy smrodu !

    0
    0
   • ola_k pisze:

    Panie Radosławie,
    skoro Pan wyjechał to proszę się nie wypowiadać, nie jest Pan mieszkańcem i nie ma Pan żadnego prawa do skazywania nas mieszkańców na takie Inwestycje, zwłaszcza, że jest Pan osobą, której rodzina jest bezpośrednio zainteresowana taką inwestycją z wiadomych względów, więc każda Pana wypowiedź jest nieobiektywna. My jako mieszkańcy mamy prawo zadawać pytania i martwić się o nasze miejsce stałego pobytu, życia, pracy. To MY tutaj mieszkamy, budujemy domy, zakładamy rodziny, pracujemy i przebywamy!!! MY!!! A Pan sprzeda działkę i zarobi na śmierdzącej inwestycji, zostawiając NAS z problemem na lata, dotykającym całe pokolenia. MY mieszkańcy mamy prawo protestować i nie zgadzać się na uprzykrzenie nam życia. Zwłaszcza, że osoba Inwestora jest dla nas ogromnie wątpliwa. Ludzie wyjeżdzają za pracą, to ich wybór, każdy ma do tego prawo, czasem nie ma wyjścia. Proszę tylko nie zrzucać winy na to, że musiał Pan wyjechać przez ludzi takich jak my, którzy protestują w ważnej dla nich sprawie. Życie różnie się układa, ale w Polsce też można żyć i pracować, czasem trzeba włożyć w to jeszcze więcej wysiłku i mieć odwagę, można tu mieszkać w warunkach godnych i bez smrodu. A Pan i Pana rodzina chcecie nas skazać na całe życie w smrodzie!

    0
    0
  • Eko Technologie pisze:

   Widzi Pan opisuje sie Pan jako biznesmen a nie wiem Pan co to są inwestycje potężne Wydaje sie Panu że jak jest Pan biznesmenem to może sie wypowiadać i to w dodatku tak bezsensownie samo to świadczy jakim jest pan człowiekiem bo dla mnie biznesmen jest ktoś kto daje ludzia stanowiska pracy gwarancje utrzymania rodziny a nie opisywania kłamstw ale cóż z biznesmenami ciężko sie dogadać tylko z szarym człowiekiem można prawda PANIE BIZNESMENIEEE pozdrawiam i życzę bogatych interesów

   0
   0
 5. abc pisze:

  Panie Błaszczyk to się pakuj i wyjeżdżaj i nie mów co my mamy robić

  0
  0
  • Mieszkanka pisze:

   Pan Błaszczyk mieszka poza granicami gminy. Poza granicami kraju – nawet.
   Najfajniejsze jest to, że ci, którzy są najdalej, zawsze mają najwięcej do powiedzenia.

   Panie Błaszczyk, zainstaluj sobie takie cudo u siebie na podwórku i będzie po kłopocie, skoro jesteś takim zwolennikiem.

   Pleść androny – każdy potrafi.

   Nie mieszkasz tu, więc się w tej kwestii proszę nie wypowiadaj.

   0
   0
 6. ciekawski pisze:

  Pan Radek Blaszczyk nie mieszka w naszej gminie juz kilka lat,wiec sam za bardzo nie wie o co chodzi,sadząc po jego wypowiedziach,sam sobie przeczy!!!!!!!!!!!!!!

  0
  0
 7. bocian mieszkaniec Starczy pisze:

  Kiedy następne spotkanie?

  0
  0
 8. bocian mieszkaniec Starczy pisze:

  Lepiej być biednym i zdrowym niż chorym i bogatym.

  0
  0
 9. bocian mieszkaniec Starczy pisze:

  Starcza jak jedyna Gmina zamknęła budżet, tzn nie ma długów, a Pan mówi że jest biedna? Ok można mieć inwestycje, ale czy chcemy takiej? Ja wolę nie mieć, a BYĆ!

  0
  0
 10. Aa pisze:

  Panie bocian spotkania sa organizowane tylko za plecami mieszkańców jedno bylo w piątek a drugie w sobote na parkingu pod marketem, to tylko wybrana grupa ludzi którzy chcą decydować za wszystkich

  0
  0
  • Bc pisze:

   Ta grupa to przygotowanie się pod wybory. Oni przestali już interesować się odpadami. Teraz będą się namaszczać . Tak wygląda każda opozycja .

   0
   0
   • wyborca pisze:

    A demokracja wygląda tak , że GDY GRUPA BĘDĄCA U WŁADZY SIĘ NIE SPRAWDZA I ZAWODZI,
    TO SIĘ JĄ OBALA I wybiera DRUGĄ !!!!!
    Czy ta NOWA okaże się lepsza okażę się po paru latach.

    0
    0
 11. ok pisze:

  Do P.R.Błaszczyka- ta odległość od budynków mieszkalnych wynosi 350m ul.Szkolna i 700m ul. Spacerowa. Ludzie zainwestowali swoje życiowe oszczędności lub maja kredyty na 30 lat budując tutaj domy. Proszę się zastanowić: dla Pana sprzedaż pod tą inwestycję to perspektywa dla większości to utopia. Jestem z większością. Pozdrawiam Pana Radosława z rodziną.
  Spotkania faktycznie trochę zakamuflowane, sugeruję organizatorom lepszy przepływ informacji. Zapraszam wszystkich zainteresowanych na kolejne w środę o 17:00 w szkole. Gościmy P.Posła. Nie podaję nazwiska gdyż nie chcę pomylić. Pozdrawiam

  0
  0
 12. Rudy pisze:

  Panie Gąsiorski pisze pan takie bzdury że czytać się nie da . Dzieci przejedzą za 45 tyś. A jak by pan napisał w tym roku na wyżywienie naszych dzieci przeznaczono środki w kwocie 45 tyś. Ale nie wtedy by pan nie miał propagandy . Grunt to podsycić atmosferę.

  0
  0
 13. Rudy pisze:

  A jak pan się odniesie do wczorajszego wpisu o 22 był pan prorokiem kto najlepszy

  0
  0
 14. Mieszkaniec pisze:

  Dzięki zanieczyszczenią gmina bedzie bogatsza w 100% jeszcze brakuje krematorium.. Radosławie życze szybkiego powrotu do tego smrodowiska .

  0
  0
 15. Eko Technologie pisze:

  Dzień dobry , drodzy mieszkańcy gminy Starcza jak zauważyliście wszyscy zostaliśmy wciągnięci w grę polityczną waszej Gminy , pewna Pani chcą za wszelką cene zostać Panią Wójt rozesłała po całej gminie bardzo kłamliwe informacje odnośnie naszej działalności związanej z przerabianiem osadów na nawóz i tylko to anie jak napisała że odpady poubojowe czy jakieś inne świństwa jak metale cięzkie azoty padlina itd. po prostu jednym słowem chąc sie wykazać jaka ona to dobra jest dla gminy to razem z Panem ……… puścili w gminie kłamstwa i oszczerstwa związane z nami . Dla Państwa informacji Wójt nie przyjął żadnej korzyści majątkowej jak mu zarzucano nie wydał nam żadnej decyzji gwarantującej inwestycje. Po drugie chcieliśmy pokazać mieszkańcom linie technologiczną jak wygląda jak działa itd. po trzecie napisaliśmy oświadczenie że nigdy nie zajmowaliśmy sie odpadami poubojowymi i nigdy tez nie zamierzamy .po czwarte gwarantowaliśmy Wójtowi że będą nowe miejsca pracy około 30 może i wiecej . Nikt nawet nie miał z was zamiaru jechać zobaczyć inwestycje , Redaktor gazety napisał że brak kontaktu z inwestorami przecież sami prosiliśmy o spotkanie z mieszkańcami .Prawde mówiąc bardzo nam przykro że dwie osoby mogą tak rządzić całą okolicą . Ale szanuje Państwa nie pokój i nawet rozumie osobiście jak bym usłyszał od kogoś takie bzdury jak na nas mówią to sam bym sie nie zgodził , tylko prosze zastanowic sie nad jedną rzeczą czy warto słuchać kłamstw czy nie lepiej poświęcić parę minut na to aby sprawdzić kto ma racje przecież jak Państwo powiecie że nie i koniec to na prawdę nie mamy zamiaru walczyć z Wami . Przecież nie o to chodzi żeby wam uprzykrzyć zycie . Czasem po prostu wystarczy chcieć . Nie jesteśmy anonimowi mój numer tel. podaje oficjalnie 667-871-422 i nie ukrywamy tego kim jesteśmy ja od 7 lat prowadze działalność i nigdy nie spotkałem sie z tak mocną grą polityczną . Przecież 98 procent słów na nasz temat to kłamstwa . Otworzyłem nową działalność na Żonę i to jest jedyny powód dla którego jest to nowa działalność i bardzo ale to bardzo Państwa proszę o troszkę poszanowania człowieka zanim się go pozna. Tak jak pisałem wcześniej jeżeli stwierdzicie Państwo że nie ponieważ to śmierdzi i truje to oczywiste jest że nie otworzymy i tu oficjalnie daję Państwu słowo moje tylko wato najpierw sprawdzić zanim sie coś powie w tym temacie . A naj bardziej dziwie sie że nikt nie pomyślał o tym że przecież bedą wasi krewni znajomi pracować u nas i to oni mogą stwierdzić że nie będą w śmierdzącym zakładzie pracować i zamkną go . Ponieważ zamknąć coś co nie jest zgodne z oświadczeniem inwestora jest bardzo proste no ale może po przeczytaniu tego wszystkiego mądrzy ludzie sami stwierdzą że jednak warto spróbować . Pozdrawiam wszystkich i bardzo prosze sie nie martwić tą inwestycją tak jak pisałem wcześniej jeżeli wszyscy zadecydujecie że nie To daje słowo Że sam osobiście wycofam pismo od Wójta .

  0
  0
  • zainteresowany88 pisze:

   Panie Inwestorze, czy raczej mężu Pani Inwestor,

   niech Pan poda swoje imię i nazwisko, nazwę firmy, przedstawi swoje dokonania, doświadczenie. Gdzie ma Pan te inne inwestycje? Zakład w Turawie, o którym był ostatnio reportaż w TV? Kiedy i gdzie Pan się chciał spotkać? Skąd nagle 30 miejsc pracy, a może i więcej? W Karcie Informacyjnej jest mowa o 10. Co będzie robił zakład utylizacyjny z 30 pracownikami jak i więcej? Na jaką więc to wszystko będzie skalę? Proszę nas nie sprowadzać do gry politycznej. Chcemy konkretów!!! Pisze Pan teraz, że nie będziecie zajmować się odpadami poubojowymi, a w Karcie Informacyjnej inwestycji,która ma powstać w STARCZY, jak BYK jest to napisane, że będzie przetwarzać kości z ubojni! To, co Pan pisze kupy sie nie trzyma!!!

   0
   0
 16. Mieszkaniec pisze:

  Czyli pozwolenie z gminy bylo wydane … gdzie wójt przysięgał ,że nic nie zezwolił …

  0
  0
 17. Cc pisze:

  Każdy Wójt Burmistrz czy Prezydent wniosek musi przyjàć

  0
  0
 18. awix pisze:

  Panie Inwestorze
  firmy które są dumne z dobrych inwestycji obnoszą się ze swoją renomą i osiągnięciami a nie rejestrują na żonę pod
  adresem domku ,wykazują się referencjami które są do sprawdzenia,za Panem ciągnie się pasmo niezadowolenia
  ludzi,dziwne historie i smród który niech Pan zachowa dla siebie a nie uszczęśliwia Nas ,szkoda że nie potrafi Pan
  zrozumieć prawa obywateli o decydowania o swoim otoczeniu ,proszę uszczęśliwiać swoich sąsiadów w Zabrzu.
  Pracy dla chcących pracować w okolicy nie brakuje i to nie tak ,,aromatycznej ,, jak u Pana.Wątek ,,polityczny,, też
  może Pan sobie darować, bo wszyscy postawili sobie jeden cel ; żyć jak ludzie,Pani o której wspomniano
  wspaniale zmobilizowała społeczeństwo a Wójt jest naszym pracownikiem i ma dbać o nasze dobro i jeśli będzie
  się dalej ,,zapominał,, to jesteśmy od tego aby reagować.Tak więc żegnam bez żalu.
  Co do Pana BŁASZCZYKA szkoda śliny
  DO Aa i Bc ;jak się nie wie to najlepiej prawdę wykreować samemu,spotkanie piątkowe i sobotnie to założenie
  formalnego stowarzyszenia ekologicznego które zgodnie z prawem może reagować i kontrolować
  wójta przy tego typu historiach i nie powiem gdzie mamy pseudohistorie o nowych wójtach ,
  i może oświecicie mnie jak mogą ,, rządzić za wszystkich,bezinteresowna determinacja w walce o spokojne
  życie jakoś nie mieści się w waszej aferkolubnej mentalności,bardzo bym chciał poznać wasze poczynania
  w obronie przed EKOTECHNOLOGIĄ

  0
  0
  • Eko Technologie pisze:

   Panie Awix pornografiom się Pan zajmuje a mnie oczernia nie będe z panem polemizował ponieważ mam straszny wstręt do idiotów dla czego Pan nie ma swojego imienia podanego a tylko śmieszny Awix to już ludziom daje do zrozumienia . Ale życzę Panu szczęscia w życiu żeby Pana dzieci przeżyły to samo co o Panu opisują pozdrawiam i koczę konwersacje z kimś kto nie potrafi tak naprawdę ujawnić się i na zakończenie za mna nie ciągnie się nic co ludzi mogło by przestraszyć

   0
   0
 19. Eko Technologie pisze:

  Witam serdecznie po pierwsze to nie jest budowa oczyszczalni i tu znowu przekłamania z waszej strony , po drugie osobiście napisaliśmy oświadczenie że nie bedziemy przerabiać odpadów poubojowych przecie jak i wójt to otrzymał tak i sanepid i zostało to wykluczone , w karcie znalazło sie to ponieważ linia produkcyjna jest też to w stanie przerabiać i dla tego bardzo ogólnie została sporządzona . następnie proszę sobie policzyć system 4 brygadowy to 10 osób do tego konserwator elektryk mechanik kolejne trzy 9 kierowców razem daje 22 pracowników do tego dyspozytor x 2 księgowa sekretarka nie wspominawszy o mechanikach spawczach . W karcie jest maksymalny przerób na lini technologicznej my z kolei liczymy nie więcej niż 5 samochodów na dobę . załatwiamy dojazd od strony autostrady nie pod Waszymi domami ludzie zrozumcie że my też nie chcemy nikomu nazłość robić bo to przecież nie o to chodzi , Jeżeli chodzi o prace weekendowe jest przecież możliwość że zakład nie musi pracować czyli w piątek do godziny 14 i koniec skoro miało by to przeszkadzać mieszkańcom . Pomimo że jak i z jednej strony autostrady tak i z drugiej mają być ekrany. Kolejny temat wystarczy postawienie znaku tonażowego do 8 T i już samochody koło waszych budynków nie przejadą . Jeżeli chodzi o Wójta to daje słowo że absolutnie ale to absolutnie nic nie podpisał i kompletnie nic nie obiecywał , Jak Państwo widzą nie jesteśmy złośliwymi ludzmi ponieważ szczerze powiedziawszy jak byśmy byli złośliwi to na prawdę linia i tak by powstałą czy wam sie to podoba czy nie .Ale nie wyobrażam sobie że ide do sklepu a wszyscy na mnie patrzą jak by chcieli mi nóż w plecy wbić . A na pewną Panią która sie tak bardzo stara wyrzucić ze stołka Pana Wójta to proponuje wziąć na nią poprawkę ponieważ ma za plecami bardzo ale to bardzo wiele i nie dajcie sobie zamydlić oczów . Odnośnie spotkania to nie raz prosiłem Wójta Pana Krzysztofa Panią Drózdz i wiele innych osób . Nie potrafię zrozumieć jednej rzeczy po co sie stresować i niepotrzebnie doprowadzać do kłótni przecie proponowaliśmy wspólny wyjazd do Turawy oglądnięcie lini Technologicznej a nikt nawet nie zechciał jechać czy tak naprawdę te trzy osoby rządzą całą miejscowością wy nie widzicie że Starcza nie idzie kompletnie do przodu tylko stoi w miejscu na tych terenach nic nie ma prawa bytu dla czego nie stworzyć miejsc pracy rozbudować miejscowość to i tak jest przy autostradzie która bedzie cholernie głośna tu nie chodzi o nas tylko i wyłącznie o Wójta którego ktoś za wszelką cene chce zniszczyć zaproponujcie spotkanie przyjedziemy porozmawiamy ustalimy konkrety a nie jak małe dzieci które nie mają nic do powiedzenia słuchają sie ludzi nie kompetentnych i decydują bo tak im każą . Pan który jest tak strasznie zaangażowany w to gry sprzedaje działki budowlane nie macie nic przeciwko a jak kupimy od niego je i wybudujemy wioskę cyganów to też nie będziecie mieć nic przeciwko……….. Tak jak już pisałem wcześniej jęzeli mieszkańcy zdecydują że nie i konie wycofuje u wójta wniosek i koniec budowy lini Technologicznej . Tylko czy warto ? może jednak lepiej jechać sprawdzić , macie zresztą kochaną panią z sanepidu która dobrze wie że jak bedziemy chcieli to nie ma żadnych przeciw skazań do tego żeby to powstało zanim ona pojechała do sanepidu my już wiedzieliśmy że nas sprawdza więc zastanówcie sie dobrze czy normalni inwestorzy którym zależy tylko na pieniądzach chcieli by Z wami rozmawiać i składali by oswiadczenia że wy cofają inwestycje w momencie kiedy stwierdzicie że to śmierdzi nie oni by zainwestowali grube miliony i to by tak czy inaczej powstało a że my nie kupujemy ludzi nie płacimy łapówek to mamy po prostu pod górkę myśle że do mądrych i uczciwych ludzi to dotrze i sie spotkamy jeśli nie to oczywiście płakać nie bedziemy . I zdajemy sobie sprawę z konsekwencji ale nie ukrywam że bardzo zależy mi utrzeć nosa tym którzy są nie uczciwi i myślą że mogą sobie nami pomiatać po to tylko żeby zlikwidować Wójta i objąć władze pytanie tylko czy są na tyle odpowiedzialni żeby to zrobić i czy zdają sobie sprawe z konsekwencji jaka ich czeka za zrobienie z nas reklamy wyborczej . Pamiętajcie kij ma dwa końce powiadała mi moja babcia i to jest swieta prawda , nie najecie się czyjąś krzywdą .

  0
  0
 20. awix pisze:

  do EKOTECHNOLOGIE
  Panie Żałosny Inwestorze na forum jakoś nie widzę Pańskiego imienia i nazwiska i słusznie bo to jest prawo forum żeby każdy mógł się wypowiedzieć i odnieść do innych,widocznie szanowanie cudzej swobody i spokoju nie należy do Pańskich obyczajów,super z tą pornografią ,widocznie jako człowiekowi non stop pieprzącemu w bambus wszystko się Panu z tym kojarzy.Dziękujemy Wam za troskę o Nas ale nie jest nam potrzebna z Waszej strony,prosimy ,,uszczęśliwiać,, innych potrzebujących.Pochlebiacie sobie twierdząc że jesteście tematem w jakiejś ,,grze wyborczej,,wójt który jest teraz z mieszkańcami będzie długo wójtem i nie dzięki Wam tylko dzięki poparciu mieszkańców a z konsekwencji zdajemy sobie sprawę ale Waszej inwestycji.Reasumując styl Pańskich wypowiedzi
  i język jakiego Pan używa określają Pana osobę,cytując klasyka ,,niema większego idioty od tego który innych określa tym mianem,,Jeszcze raz żegnam bez żalu i szkoda że wspomniana babcia nie nauczyła wnusia szacunku dla innych

  0
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *