zachmurzenie duże
27°
26°
środa
W majowy weekend bezpieczeństwo ponad wszystko
01 maja 2020 r. | 11:35
0
Reklama

Policjanci z KMP w Częstochowie gotowi są do wzmożonych działań w związku ze zbliżającym się długim weekendem majowym. Choć ze względu na stan epidemii tegoroczna majówka będzie wyglądała nieco inaczej niż dotychczas, wzmożone patrole mundurowych, jak co roku, będą strzegły bezpieczeństwa i porządku publicznego na terenie miasta i powiatu. Osoby, które rażąco będą naruszały normy prawne i społeczne nie pozostaną bezkarne. Wszystko po to, by każdy mógł bezpiecznie spędzić ten wolny czas.

Weekend majowy większości z nas kojarzył się z wyjazdami i spotkaniami towarzyskimi. Niestety tegoroczna majówka będzie wyglądała nieco inaczej, ponieważ w dalszym ciągu na terenie kraju obowiązuje stan epidemii, a to oznacza, że nadal obowiązują nas przepisy Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 19 kwietnia 2020r. utrzymujące zakaz zgromadzeń, nakazujące zachowania 2-metrowej odległości w przestrzeni publicznej od innych, czy zakrywania ust i nosa. Nadchodzący weekend spędźmy więc w gronie najbliższych, nie narażając nikogo na zakażenie wirusem SARS-CoV-2. Bądźmy odpowiedzialni za nas i za nasze rodziny. Od poziomu utrzymania dyscypliny uzależnione będzie wprowadzenie kolejnego etapu powrotu do normalności. Zatem zadbajmy o siebie nawzajem i stosujmy się do obowiązujących przepisów.

Jeżeli planujemy w tych dniach wsiąść za kierownicę auta, motoroweru czy motocykla musimy mieć na uwadze nie tylko bezpieczeństwo własne, ale i innych uczestników ruchu drogowego. Pamiętajmy, że kierowanie pod wpływem alkoholu czy z nadmierną prędkością może skończyć się tragedią dla wielu rodzin. Zachowajmy szczególną ostrożność zbliżając się do przejścia dla pieszych, bo w zderzeniu z pojazdem niechroniony uczestnik ruchu drogowego zazwyczaj odnosi poważne obrażenia. Przed wykonaniem jakiegokolwiek manewru na drodze upewnijmy się, że nie spowodujemy zagrożenia bezpieczeństwa dla innych. Pamiętajmy również, że rozpoczął się sezon motocyklowy. Od naszego zachowania na drodze często zależy zdrowie a nawet życie miłośników jednośladów. Patrzmy w lusterka, nie wymuszajmy pierwszeństwa i nie wyprzedzajmy " na trzeciego". Zachowajmy zdrowy rozsądek i przestrzegajmy przepisów na drodze.

Mając na względzie bezpieczeństwo nas wszystkich, policjanci nie będą pobłażliwi dla piratów drogowych oraz dla osób, które w sposób rażący lekceważą przepisy.

Bądźmy odpowiedzialni! Bądźmy bezpieczni! /KMP w Częstochowie/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *