zachmurzenie małe
wtorek
Wojewoda unieważnił uchwałę Rady Gminy Starcza
05 sierpnia 2020 r. | 12:09
1
Reklama

Nadzór Prawny Wojewody Śląskiego unieważnił uchwałę Rady Gminy Starcza. Chodzi o uchwałę nr 107.XV.2020 Rady Gminy Starcza z dnia 24 czerwca 2020 r. w sprawie wysokości stawek opłat za zajęcie pasa drogowego.

Uchwała ta jest niezgodna z Konstytucją RP.

Rozstrzygnięcie nadzorcze w tej sprawie znajdziecie poniżej.

PAWEŁ GĄSIORSKIJedna odpowiedź do “Wojewoda unieważnił uchwałę Rady Gminy Starcza”

  1. LIPA pisze:

    To tylko dowodzi kompetencji wójta i jego braków z zakresów najważniejszego aktu prawnego Rzeczypospolitej. Dobrze, że wojewoda czuwa nad brakami niższych szczebli, konsekwencje również powinny być wyciągnięte, aby tego typu zawstydzające decyzje nie miały więcej miejsca.

    10
    1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.