zachmurzenie duże
środa
Nieprzygotowani Radni, nieprzygotowany Wójt!
21 marca 2017 r. | 10:39
43
Reklama

Wczoraj w urzędzie odbyła się Nadzwyczajna Sesja Rady Gminy Starcza. Zarówno radni, jak i włodarze gminy byli nieprzygotowani do tej sesji, podczas której mieli przyjąć plan zagospodarowania przestrzennego dla działki, na której ma być prowadzona działalność oczyszczalni odpadów ściekowych. Sam nie wiem, co mam napisać, gdyż sami włodarze przyznali, że uchwała była robiona na szybko, a sami nie mają pojęcia o wprowadzaniu podobnych planów.

No cóż, gdybym nie napisał o bublu, który przygotowują, to pewnie rada przyjęłaby uchwałę Rady Gminy Kłomnice. A tak została przyjęta nieprzygotowana, nieskonsultowana prawnie uchwała bez żadnego uzasadnienia. Uzasadnienie ma być dopiero tworzone, co oczywiście jest niezgodne z prawem. Przyjęta wczoraj uchwała musi być przesłana do Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach, a ten (jestem praktycznie pewien) uchyli ją.

Co dała wczorajsza uchwała? Na pół roku zablokowała uruchomienie tego rodzaju inwestycji. Od wczoraj urząd ma sześć miesięcy na przystąpienie do sporządzenia planu zagospodarowania przestrzennego. Przyznam, że nie ma na to żadnych szans. Urząd nie jest wstanie przeskoczyć procedur i nie przystąpi w przeciągu sześciu miesięcy do planu. Co to oznacza? Oznacza to, że oczyszczalnia odpadów ściekowych, za pół roku pewnie dostanie zgodę od Wójta na prowadzenie działalności, gdyż żadne prawo nie będzie im tego zabraniało. Chyba, że przeszkodzą w tym przepisy środowiskowe, ale z reguły przy takich firmach i takich pieniądze, wszystko jest przygotowane pod obowiązujące prawo.

W gminie Starcza jest za dużo zbiegów okoliczności. Firma, która chce prowadzić tego rodzaju biznes została zarejestrowana w ubiegłym miesiącu. Prezesem firmy jest kobieta, która nie ma żadnego doświadczenia, żadnej historii. Firma już dysponuje linią produkcyjną wartą 1 mln euro. To fakty, o których już wcześniej pisałem. Ciekawostką jest to, co wczoraj powiedział Wójt. Okazuje się, że podczas ostatniej sesji Rady Gminy Starcza - 6 marca - Wójt zapomniał o wielomilionowej inwestycji i nie przekazał radnym, że tego rodzaju firma ma zamiar zadomowić się w Starczy. Wójt twierdzi, że firma ta sama znalazła rolnika, który ma ziemię na sprzedaż i to do niego trzeba mieć pretensje, że chce ją im sprzedać. Według Wójta grupa trzech mężczyzn lobbowała u niego za tą inwestycją. Niestety, nie chciał zdradzić, kto to był, jak się nazywał i skąd był.

Mam nieodparte wrażenie, że Wójt robi wszystko, żeby wyjść z tego z twarzą. Powiedziemy sobie wprost, są małe szanse, by tego rodzaju przedsięwzięcie nie było realizowane w Starczy. Tym bardziej, że radni nie wiedzą za czym głosują.

Pozostawiam to do Waszej oceny.

PAWEŁ GĄSIORSKI
43 odpowiedzi na “Nieprzygotowani Radni, nieprzygotowany Wójt!”

 1. BIP pisze:

  prawdziwa kompromitacja rady i wójta!

  0
  0
  • roman1959r5 pisze:

   a muwiłem nie głosować na wujta SZymczyka i tych całych radnych bo oni nie nadawają się ani za słupek do płota tylko kraść to umią premie wysokie między sobą dawać a niech ten cały pożal się Boże Wujt wezmie te smrody i wy…….. naŁYSIEC …. MIESZKANIEC STARCZY!

   0
   0
 2. M. pisze:

  Bardzo dobrze! Zadluzyli gminę układami i ukladzikami. Pociotki i synusie robią wszelkie gminne inwestycje. Wymienić tych złodzieji i kretaczy bo za dobrze żyją za nasze pieniądze.
  Przetarg na Górze Łysieckiej też ustawiony. Ta gmina to jedna wielką fikcja.

  0
  0
 3. Piłkarz pisze:

  Może pomyślimy o referendum by ich odwołać?

  0
  0
 4. Mieszkaniec pisze:

  Wszystko ustawiają pod siebie i rodziny jak hotel to na łyjscu jak śmieci to na starcz niech wójt śmieci weźmie sobie do siebie maja miejsce na właśnie też nie zrobi bo wszyscy z tej fikcyjnej gminy są zatrudnieni ciągle tylko rodzina i znajomości inaczej się oczywiście nie da a my wszyscy musimy na nich pracować paranoja w tym kraju to się nigdy nie zmieni jak się ktoś do stanowiska dojdzie to się nie puści jak można potem sobie spojrzeć w twarz ale jak się niema honoru to już z tym tak żyją.

  0
  0
 5. KatarzynaM pisze:

  Najwyzszy czas na zmiany! Calkowity brak kompetencji do sprawowania takich funkcji.

  0
  0
 6. Mieszkaniec pisze:

  ŁAPÓWKA za ŁAPÓWKĄ …OKRĘT TONIE ..

  0
  0
 7. Rolnik pisze:

  Sesja porażka odwołać wójta i radę. Radni naprawdę bezradni planu zagospodarowania nie chcą na inne działki ,tlumaczenie radnych odstraszymy inwestorów w takim razie dla czego inne gminy dają sobie radę .Zasada jest prosta niedajecie rady zarządzać zwolnijcie miejsce innym którzy to zrobią .Dlaczego radni nie poinformuje CBA jeśli twierdzą że są czyści chyba że jest inaczej

  0
  0
  • wyborca pisze:

   Prawda jest taka, że to Radni upoważniają Wójta do takiej “samowoli”!!
   Zobaczcie uchwałę z grudnia ubiegłego roku, gdzie Rada Gminy upoważnia Wójta do wydzierżawienia
   BEZ PRZETARGU, NA OKRES 10 lat – 16 działek będących własnością GMINY !!!!
   Za 10 lat – Ich już nie będzie i majątku gminy też nie będzie. !!!!!!

   0
   0
 8. Mieszkaniec pisze:

  ŁAPÓWKA za ŁAPÓWKĄ… OKRĘT TONIE…

  0
  0
 9. Mieszkaniec pisze:

  A Ci co sprzedali działki pod smrodowni???? Niewinni ?? Bezkarni ??? Mają też duży udział w tym smrodzie ! Kasę w kieszeń i reszta ludzi pocalujcie mnie w du.pe ! Czy tak ma być? Może podziękujmy im też za dywersje przeciw dobru mieszkańców gminy ..

  0
  0
 10. Mieszkaniec pisze:

  ŁAPÓWKA ZA ŁAPÓWKĄ

  0
  0
 11. Ja pisze:

  CBA …. DOBRY POMYSŁ!

  0
  0
 12. Stokrotka pisze:

  Najlepiej krytykować Radnych i wszystkich Pracowników Gminy, nic sobą nie reprezentować, nic nie robić tylko zgłaszać się do pomocy społecznej i za darmo brać zapomogi i siać ferment To jest godna postawa Obywatela? Walczcie prawnie w słusznej sprawie, a nie oceniajcie innych. Ruszcie swoje 4 litery i zacznijcie coś robić, nie sprzedawajcie swoich gruntów pod taką inwestycję. Niech kasa nie zasłania Wam trzeźwego spojrzenia.

  0
  0
  • On.... pisze:

   Jeśli bez krytyki to w obie strony ..tak zdecydowanie będzie brzmiało lepiej…Ten komentarz jak dla mnie nic nie wnosi…tylko to ,że piszą tu osoby, które są stałymi klientami GOPS a tym samym nie są godnymi obywatelami ..Stokrotko nie ubliżaj…nigdy nie wiadomo co spotka człowieka ….pobierając zasiłek też jest się obywatelem tego kraju …tylko być może na zakręcie…

   0
   0
   • Tulipan pisze:

    Droga Stokrotko jezeli chodzi Ci o GOPSSSS to pragne przypomniec,ze to my podatnicy utrzymujemy go,nikt na to nie daje z wlasnej kieszeni,wiec o co chodzi?????

    0
    0
 13. wyborca pisze:

  Panie Pawle dziękujemy za otwarcie nam oczu na to, co dzieje się w naszej gminie.
  Może Pan wie gdzie można wysłać naszych Radnych na szkolenie, by zrozumieli –
  – co to jest, ile kosztuje i ile potrzeba czasu na opracowanie “planu zagospodarowania przestrzennego”?
  – że Rada Gminy nie jest od popierania protestów ale od stanowienia prawa lokalnego !
  – że Wójt nie jest od sterowania Radą lecz od wykonywania uchwał Rady Gminy !
  Jeszcze raz serdecznie dziękuję. Moim zdaniem to Pan zasługuje na DIETĘ za sesję RG.

  0
  0
 14. gąska balbinka pisze:

  Paweł Gąsiorski na Wójta !!

  0
  0
 15. Oburzony pisze:

  Niektorzy pracownicy tejze gminy nawet nie podpisali sie pod protestem, bo bali sie! Pytanie tylko czego albo kogo? Niech wszyscy radni pokaza swoje dokonania, smialo, wszyscy czekamy!! Ich jedyne dokonanie jak do tej pory to uchwalenie skopiowanej uchwaly! I nawet w BIPie pracownik gminy nie potrafila uchwaly bez bledu umiescic na poczatku! Uchwale, ktora nawet uzasadnienia nie ma. To mieszkancy zaprotestowali i zbierali podpisy, pisali rozne pisma od sanepidu przez ochrone srodowiska! To mieszkancy zorganizowali spotkanie i zmusili wrecz wladze lokalna do spotkania i sami miedzy soba podawali informacje o spotkaniu, rozwieszali wszedzie!! Bo wojt nawet nie chcial teho spotkania!Takie sa fakty!!! Kto z radnych zajal stanowisko na spotkaniu z mieszkancami w piatek? Jedna radna Liszczyk, ktora akurat faktycznie dziala i jej sie chce, no i wojt. A gdzie jest reszta???Nikt tu nie sieje fermentu, wiekszosc z nas oczekuje tylko kompetencji i odpowiedzialnego podejscia do tematu droga Stokrotko!! My ruszamy swoje 4litery Stokrotko, bo chcemy, a radni i gmina nie rusza, choc to jest ich swiety obowiazek!!!

  0
  0
  • Bicz Boży pisze:

   To są skutki nepotyzmu z jakim mamy do czynienia od wielu lat w tej gminie. Mierny ale wierny to dewiza “pracowników” UG. Całe rodzinne klany na etatach, biorący kase za minimum zaangażowania plus premie, do tego bezkarny Wójt z Radą Gminy, która prawie w całości “chodzi ‘ u Niego na pasku a w krytycznych sytuacjach robiący dobra minę do złej gry. Wystarczy popatrzeć na niektóre “gęby”…te oczy tęskniące za rozumem. Oto obraz urzedu któremu nagle obywatel zaczął patrzeć szczegółowo na ręce i obnażył ich niekompetencje.

   0
   0
 16. On.... pisze:

  Brawo Panie Pawle !!! Przed Panem wiele pracy .. Gmina to nie tylko Urząd …mam jeszcze wiele do odkrycia…

  0
  0
 17. top pisze:

  Stokrotka nie hodzi do GOPSU bo wojt wali premie za pierdzenie.w stolki

  0
  0
 18. Oni pisze:

  Czy to prawda ze jutro o 11 bedzie radio?

  0
  0
 19. Piłkarz pisze:

  Jakie radio?

  0
  0
 20. abc pisze:

  Ludzie nie dajcie się zwariować. Temu panu tylko o to chodzi aby mu kasę nabijać na każde wejście na tą stronkę . Co myślicie że jemu zależy na Gminie Starcza. Na spokojnie ostudźmy te emocje . Mamy gminę w powiecie częstochowskim najmniejszą ale za razem najbardziej samodzielną i nie niszczmy czegoś co funkcjonuje . Teraz czekajmy na obietnice Wójta .

  1
  0
  • On.... pisze:

   “Temu panu tylko o to chodzi aby mu kasę nabijać na każde wejście na tą stronkę . Co myślicie że jemu zależy na Gminie Starcza. “…….Pan piszę nieprawdę? Panu nie musi zależeć na Gminie Starcza , to Pana praca . Pan pisze o tym,że w Gminie dzieją się dziwne, niepokojące sprawy..o których Wójt Gminy zapomniał poinformować radnych i mieszkańców .. ..abc nie rozumiesz istoty tematu….

   0
   0
   • abc pisze:

    Ale w tym że nie poinformował to masz rację . Tylko popatrz po innych gmina co ten pan pisze a zrozumiesz i Ty

    0
    0
   • Ruch wkur....... pisze:

    Nawet jeśli ” ten pan” zarabia na tej stronie , to przy takiej liczbie wejść i praktycznym braku reklam sa to jakies iluzoryczne kwoty , promil tego co wyciągają synusie i córusie uwikłani w masowy nepotyzm z zakladu pracy jakim jest gmina i jej podlegle placówki. A pan Paweł otwiera oczy i uszy ludziom niezorientowanym w tej machinie .Dobra robota !!!

    0
    0
  • Piłkarz pisze:

   ty jesteś od wójta? Po co takie bzdury wypisujesz?

   0
   0
  • wyborca pisze:

   To że gmina najmniejsza wszyscy wiedzą. Proszę wyjaśnić co to znaczy GMINA
   NAJBARDZIEJ SAMODZIELNA ???? Podziel się swoją wiedzą ! Po to jest ta strona !
   Jeżeli na tej STRONIE można ZAROBIĆ , to dziwię się, że nikt z Radnych i pracowników
   Urzędu nie WPADŁ na ten pomysł wcześniej ?????????

   0
   0
  • dociekliwa pisze:

   dołączam się do pytania , co znaczy gmina najbardziej samodzielna ? odezwali się ci którym zależy na gminie , bo ciepłe stołki mają i żadnej odpowiedzialności nie ponoszą , ale rozliczenie z wami wszystkimi już na jesień 2018 .

   0
   0
 21. abc pisze:

  Ja mam innego kandydata na wójta i to od lat

  0
  1
 22. Rolnik pisze:

  Abc twoje słowa zabrzmiały identycznie jak dzisiejsze słowa wójta na temat redaktora. A jeśli chodzi o czekanie poczekajmy a czas sprzyja (wójtowi w sprzątaniu )

  0
  0
 23. Lokalny pisze:

  Jest jeszcze jedna strona z naszej gminy pod adresem: http://www.starcza.eu
  Tam też coś można znaleźć pewne informacje.

  0
  0
 24. Eko Technologie pisze:

  Dzień dobry , drodzy mieszkańcy gminy Starcza jak zauważyliście wszyscy zostaliśmy wciągnięci w grę polityczną waszej Gminy , pewna Pani chcą za wszelką cene zostać Panią Wójt rozesłała po całej gminie bardzo kłamliwe informacje odnośnie naszej działalności związanej z przerabianiem osadów na nawóz i tylko to anie jak napisała że odpady poubojowe czy jakieś inne świństwa jak metale cięzkie azoty padlina itd. po prostu jednym słowem chąc sie wykazać jaka ona to dobra jest dla gminy to razem z Panem ……… puścili w gminie kłamstwa i oszczerstwa związane z nami . Dla Państwa informacji Wójt nie przyjął żadnej korzyści majątkowej jak mu zarzucano nie wydał nam żadnej decyzji gwarantującej inwestycje. Po drugie chcieliśmy pokazać mieszkańcom linie technologiczną jak wygląda jak działa itd. po trzecie napisaliśmy oświadczenie że nigdy nie zajmowaliśmy sie odpadami poubojowymi i nigdy tez nie zamierzamy .po czwarte gwarantowaliśmy Wójtowi że będą nowe miejsca pracy około 30 może i wiecej . Nikt nawet nie miał z was zamiaru jechać zobaczyć inwestycje , Redaktor gazety napisał że brak kontaktu z inwestorami przecież sami prosiliśmy o spotkanie z mieszkańcami .Prawde mówiąc bardzo nam przykro że dwie osoby mogą tak rządzić całą okolicą . Ale szanuje Państwa nie pokój i nawet rozumie osobiście jak bym usłyszał od kogoś takie bzdury jak na nas mówią to sam bym sie nie zgodził , tylko prosze zastanowic sie nad jedną rzeczą czy warto słuchać kłamstw czy nie lepiej poświęcić parę minut na to aby sprawdzić kto ma racje przecież jak Państwo powiecie że nie i koniec to na prawdę nie mamy zamiaru walczyć z Wami . Przecież nie o to chodzi żeby wam uprzykrzyć zycie . Czasem po prostu wystarczy chcieć . Nie jesteśmy anonimowi mój numer tel. podaje oficjalnie 667-871-422 i nie ukrywamy tego kim jesteśmy ja od 7 lat prowadze działalność i nigdy nie spotkałem sie z tak mocną grą polityczną . Przecież 98 procent słów na nasz temat to kłamstwa . Otworzyłem nową działalność na Żonę i to jest jedyny powód dla którego jest to nowa działalność i bardzo ale to bardzo Państwa proszę o troszkę poszanowania człowieka zanim się go pozna. Tak jak pisałem wcześniej jeżeli stwierdzicie Państwo że nie ponieważ to śmierdzi i truje to oczywiste jest że nie otworzymy i tu oficjalnie daję Państwu słowo moje tylko wato najpierw sprawdzić zanim sie coś powie w tym temacie . A naj bardziej dziwie sie że nikt nie pomyślał o tym że przecież bedą wasi krewni znajomi pracować u nas i to oni mogą stwierdzić że nie będą w śmierdzącym zakładzie pracować i zamkną go . Ponieważ zamknąć coś co nie jest zgodne z oświadczeniem inwestora jest bardzo proste no ale może po przeczytaniu tego wszystkiego mądrzy ludzie sami stwierdzą że jednak warto spróbować . Pozdrawiam wszystkich i bardzo prosze sie nie martwić tą inwestycją tak jak pisałem wcześniej jeżeli wszyscy zadecydujecie że nie To daje słowo Że sam osobiście wycofam pismo od Wójta .

  1
  0
  • zainteresowany88 pisze:

   Panie Inwestorze, czy raczej mężu Pani Inwestor,

   niech Pan poda swoje imię i nazwisko, nazwę firmy, przedstawi swoje dokonania, doświadczenie. Gdzie ma Pan te inne inwestycje? Jaką działalność prowadzi Pan od 7 lat? Kiedy i gdzie Pan się chciał spotkać? Skąd nagle 30 miejsc pracy, a może i więcej? W Karcie Informacyjnej jest mowa o 10. Co będzie robił zakład utylizacyjny z 30 pracownikami jak i więcej? Na jaką więc to wszystko będzie skalę? Odpady z całego województwa będziecie zwozić? Ma Pan przy miejscu swojego zamieszkania taką Inwestycję? Wie Pan co to są konsultacje społeczne? Proszę nas nie sprowadzać do gry politycznej. Chcemy konkretów!!! Pisze Pan teraz, że nie będziecie zajmować się odpadami poubojowymi, a w Karcie Informacyjnej inwestycji, która ma powstać w STARCZY, jak BYK jest to napisane, że będzie przetwarzać kości z ubojni! To, co Pan pisze kupy sie nie trzyma!!! Którędy będą jeździły samochody ciężarowe do utylizatorni? Naszymi lokalnymi drogami? Proszę odpowiedzieć!!! Jak my mamy Pana poznać skoro Pan nawet swojego nazwiska nie podał, jeszcze twierdzi Pan, że firma jest na żonę… Gdzie tu PRZEJRZYSTOŚĆ INWESTYCJI???!!!

   0
   0
 25. Bicz Boży pisze:

  No to jako pierwsza mówię NIE ! żadnych podejrzanych inwestycji na terenie tej gminy! Proszę nie kusić obitnicami pracy. P.firma nie jest wystarczająco wiarygodna i od początku “coś “tu śmierdzi. Zaczyna sie niewinnie a rzeczywistość nas potem przerosnie i już nikt nie będzie mógł sie KOPAĆ Z KONIEM . Lepiej żyć biedniej ale szczęśliwiej i w zdrowiu.
  Podpisów już jest ponad 1000!. Do widzenia!

  0
  0
 26. Eko Technologie pisze:

  Dobrze Pani Wójt myślę że moge juz tak Panią nazywać Wiem że bardzo fajnie sie Pani w urzedzie pracuje i za wszelką cene stołek Pani chce zmienić ale to nie takie proste jeszcze sie Pani przekona Pozdrawiam

  0
  0
 27. Bella pisze:

  Ludzie obudzcie się i zobaczcie ile dobra dla waszej gminy zrobił wójt wy chyba w Boga nie wierzycie jak możecie tak oczekiwać jak bym była waszym księdzem to do kościoła bym nie wpuścił tyle dobra dostaliśmy a teraz kota ogonem odkrecacie

  1
  0
 28. wyborca 3 pisze:

  Droga Bello, jeżeli otrzymałaś od Wójta wiele “dobra” – to bądż Mu wdzięczna, ale pisz w imieniu
  własnym bo ja nic nie otrzymałam !!! To że pracuje w gminie od 18-tu lat, to otrzymuje wynagrodzenie !!
  Bardzo Cię proszę NIE MIESZAJ WIARY a w SZCZEGÓlNOŚCI BOGA do tych kłamstw i smrodów !!!
  Jeżeli chodzisz do Kościoła – to chyba wiesz, że Ksiądz nie jest PORTIEREM !!!
  TYLKO PRAWDA NAS i WAS WYZWOLI !.

  0
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *