zachmurzenie duże
-5°
-5°
wtorek
Nowe wnioski 500+
26 lipca 2017 r. | 10:12
1
Reklama

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Starczy informuje, że korzystanie ze świadczenia wychowawczego "500+" w zbliżającym się okresie świadczeniowym tj. od 01.10.2017 r. do 30.09.2018 r. (obecnie świadczenia przyznane jest do 30.09.2017 r.) wymaga złożenia nowego wniosku. Będzie to możliwe już od 1 sierpnia br. Od tego dnia można ubiegać się także o świadczenia rodzinne wraz z dodatkami i świadczenia z funduszu alimentacyjnego na nowy okres zasiłkowy.

Od 1 sierpnia wypełnione wnioski można złożyć:

 • osobiście w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Starczy przy ul. Szkolnej 1,
 • drogą pocztową na adres: Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Starczy, ul. Szkolnej 1, 42-261 Starcza,
 • elektronicznie za pomocą:

– ministerialnego Portalu Informacyjno-Usługowego Emp@tia,

– bankowości elektronicznej,

– PUE ZUS – Platformy Usług Elektronicznych ZUS

– ePUAP – elektronicznej Platformy Usług Administracji Publicznej.

Formularze wniosków i innych dokumentów niezbędnych do ubiegania się o świadczenie wychowawcze, zasiłek rodzinny wraz z dodatkami oraz fundusz alimentacyjny dostępne będą w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Starczy.

W przypadku gdy osoba ubiegająca się o świadczenia wychowawcze na nowy okres złoży wniosek wraz z dokumentami:

 • w okresie od 1 sierpnia 2017 r. do 31 sierpnia 2017 r., ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego oraz wypłata świadczenia przysługującego za miesiąc październik 2017 r. następuje do 31 października 2017 r.
 • w okresie od 1 września 2017 r. do 30 września 2017 r., ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego oraz wypłata świadczenia przysługującego za miesiąc październik i listopad 2017 r. następuje do 30 listopada 2017 r.
 • w okresie od 1 października 2017 r. do 31 października 2017 r., ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego oraz wypłata świadczenia przysługującego za miesiąc październik,  listopad i grudzień 2017 r. następuje do 31 grudnia 2017 r.

Świadczenie wychowawcze przysługuje na drugie i kolejne dzieci, które nie ukończyły 18 lat, bez względu na dochód rodziny. Jeśli jednak w rodzinie wysokość dochodów nie przekracza 800 zł netto na osobę (lub 1200 zł, kiedy członkiem rodziny jest dziecko niepełnosprawne), świadczenie przysługuje również na pierwsze dziecko. W nowym okresie świadczeniowym  do wyliczenia  dochodu rodziny będą brane pod uwagę dochody z roku 2016. Pod uwagę będą brane również wszelkie zmiany w sytuacji dochodowej rodziny, które nastąpiły po 2016 r. takie jak utrata oraz uzyskanie nowego dochodu przez członka rodziny.

Wszelkich informacji udzielamy w Gminnym Ośrodku  Pomocy Społecznej w Starczy oraz pod nr telefonu 34 3140 508.Jedna odpowiedź do “Nowe wnioski 500+”

 1. Piłkarz pisze:

  Moja ma termin na wrzesień 🙂 podjadę do gopsu po papiery

  0
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *