zachmurzenie duże
24°
22°
sobota
fot. OSP KSRG Starcza
OSP Starcza najbardziej aktywną jednostką OSP w gminie Starcza
20 stycznia 2021 r. | 11:41
0
Reklama

Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach udostępniła "ranking" najbardziej aktywnych jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych w powiecie częstochowskim. W ubiegłym roku, biorąc pod uwagę liczbę pożarów, miejscowe zagrożenia i alarmów fałszywych, najbardziej aktywną jednostką całego powiatu oraz powiatów ościennych, była Ochotnicza Straż Pożarna w Blachowni.

OSP Blachownia w 2020 roku, według oficjalnych danych, miała łącznie 228. wyjazdów. Drugą najbardziej aktywną jednostką była Ochotnicza Straż Pożarna we Wrzosowej (183. wyjazdy), a trzecią OSP w Mstowie (176. wyjazdów).

KW PSP w Katowicach poinformowała również o jednostkach, które mają największą liczbę niezrealizowanych wyjazdów (odmowa wyjazdu). Liderem tego anty-zestawienia jest OSP Konopiska - aż 43 odmowy wyjazdów. Na kolejnych pozycjach uplasowały się OSP Dąbrowa Zielona - 16. odmów oraz OSP Radoszewnica i OSP Stary Cykarzew, które po 15. razy odmówiły wyjazdu.

Najbardziej aktywną jednostką w gminie Starcza była OSP Starcza, która miała 24. wyjazdy.

top10 najaktywniejszych jednostek OSP w powiecie częstochowskim:
OSP Blachownia - 228. wyjazdów
OSP Wrzosowa - 183. wyjazdy
OSP Mstów - 176. wyjazdów
OSP Koniecpol II - 141. wyjazdów
OSP Olsztyn - 129. wyjazdów
OSP Kruszyna - 128. wyjazdów
OSP Kłomnice - 127. wyjazdów
OSP Cisie - 126. wyjazdów
OSP Lubojna - 115. wyjazdów
OSP Mykanów - 106. wyjazdów

top10 jednostek z największą liczbą odmów:
OSP Konopiska - 43. odmowy
OSP Dąbrowa Zielona - 16. odmów
OSP Radoszewnica - 15. odmów
OSP Stary Cykarzew - 15. odmów
OSP Grabowa - 13. odmów
OSP Rudniki - 12. odmów
OSP Czarny Las - 11. odmów
OSP Aleksandria - 11. odmów
OSP Rędziny - 10. odmów
OSP Nieznanice - 10. odmów
OSP Lelów II - 10. odmów
OSP Koniecpol Stary - 10. odmów
OSP Jacków - 10. odmów

ranking gminy Starcza:
OSP Łysiec - 13. wyjazdów
OSP Rudnik Mały - 8. wyjazdów
OSP Starcza - 24. wyjazdy

PAWEŁ GĄSIORSKIDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *