pochmurnie
27°
23°
piątek
UG Starcza
Otwarcie nowej części budynku Urzędu Gminy Starcza
06 maja 2024 r. | 07:00
0
Reklama

26 kwietnia 2024r. odbyło się otwarcie i przekazanie do użytkowania nowo wybudowanej części budynku Urzędu Gminy. Podczas uroczystości miało miejsce przecięcie wstęgi oraz poświęcenie obiektu.

Rozbudowę dotychczasowego budynku urzędu od strony północnej o część dwukondygnacyjną z dostępem z poziomu terenu i windą dla osób niepełnosprawnych rozpoczęto w 2022r, dzięki otrzymaniu ponad 80 % dofinansowania z Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych. Gmina pozyskała również grant w wysokości blisko 174 tys. zł w ramach projektu „Dostępny samorząd” realizowanego przez PFRON na zwiększenie dostępności budynku urzędu dla osób z niepełnosprawnościami oraz ze specjalnymi potrzebami. Jak na możliwości Gminy jest to inwestycja ogromna, jej całkowity koszt wyniósł ponad 4 mln zł, a środki własne Gminy w realizację inwestycji stanowiły prawie 600 tys. zł.

Na parterze, na wprost wejścia znajduje się biuro podawcze, sala sesyjna kompleksowo wyposażona w sprzęt audiowizualny, pomieszczenia biurowe oraz część higieniczno-sanitarna. Na piętrze znajdują się pokoje biurowe, archiwum, serwerownia oraz część higieniczno - sanitarna. Urząd jest nowoczesnym obiektem, przygotowanym na wysokim poziomie, spełniającym wszelkie standardy bezpieczeństwa , posiada klimatyzację, monitoring oraz system alarmowy. Jest w pełni przystosowany do korzystania przez osoby ze szczególnymi potrzebami. /UG/

UG Starcza

UG StarczaDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *