zachmurzenie umiarkowane
23°
21°
czwartek
Pensja Wójta pójdzie w górę?
07 stycznia 2017 r. | 17:21
3
Reklama

Ile zarabia Wójt Wiesław Szymczyk? Według ostatniego oświadczenia majątkowego zarabia 124 591,25 zł. W 2017 roku pensja ta może jeszcze wzrosnąć. Wszystko dlatego, że projekt ustawy budżetowej na 2017 rok zakłada wzrost kwoty bazowej, która ma wpływ na maksymalne wynagrodzenie wójtów, burmistrzów i prezydentów miast oraz na diety radnych. Wynagrodzenie wójta przyznawane jest przez radę gminy, powiatu lub sejmik województwa na podstawie widełek zawartych w rozporządzeniu ws. wynagradzania pracowników samorządowych. Składa się ono z czterech części: zasadniczej, dodatku funkcyjnego, specjalnego i za wysługę lat - donosi serwis samorządowy PAP.

Wzrost kwoty bazowej może przełożyć się na zwiększenie wynagrodzenia włodarzy. Taką decyzję rada będzie mogła podjąć dopiero w momencie, gdy ustawa budżetowa wejdzie w życie. Jeśli stanie się to np. w lutym, wówczas wójtowie, burmistrzowie i prezydenci miast będą mogli otrzymać wyrównanie za początek roku - twierdzi serwis samorządowy PAP-u.

Znowu szykują się podwyżki!

PAWEŁ GĄSIORSKI3 odpowiedzi na “Pensja Wójta pójdzie w górę?”

 1. Jadwiga pisze:

  Czyli wójt zarabia ponad 1 procent budżetu gminy?

  1
  0
 2. Piłkarz pisze:

  ponad 10k na miesiąc to dobre pieniądze

  1
  0
 3. Piotr Grabałowski pisze:

  jesteśmy za mali i za biedni, by nasz wójt tyle zarabiał!!!!

  1
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *