pochmurnie
11°
poniedziałek
Petycja mieszkańców w sprawie montażu ekranów dźwiękochłonnych wzdłuż autostrady A1
27 września 2019 r. | 10:44
2
Reklama

Do Urzędu Gminy Starcza wpłynęła petycja mieszkańców w sprawie montażu ekranów dźwiękochłonnych wzdłuż autostrady A1 na całej linii zabudowań w Gminie Starcza.

Reakcja Wójta oraz radnych była bardzo szybka, ponieważ kilkanaście dni od otrzymania petycji skierowali swoje pismo do GDDKiA.

Pisma znajdziecie poniżej.

PAWEŁ GĄSIORSKI2 odpowiedzi na “Petycja mieszkańców w sprawie montażu ekranów dźwiękochłonnych wzdłuż autostrady A1”

 1. ana pisze:

  Wójt znowu obudził się z ręką w nocniku….. Przebieg obecnego wariantu przebiegu trasy zapewne był konsultowany z wójtem (ewentualnie z Radą Gminy Starcza, gdyż znamy przebieg wariantu z oczyszczalnią ścieków).
  Wójt czeka na petycję mieszkańców…?! To samodzielnie nie potrafi podjąc takiej inicjatywy..? Przejazd pojazdów słychać w odległości 1 km od trasy ale wójta to nie obchodzi, on nie słyszy, albo nie chce słyszeć. To nie jest jeszcze prawdziwe natężenie tego odcinka !

  14
  4
 2. BiBi pisze:

  Świetna inicjatywa, podpisuję się pod tym rękami i nogami, dobrze, że powstało takie pismo. “Najbliższe zabudowania znajdują się około 400 metrów od autostrady” z całym szacunkiem i pewnością tam też, ale mieszkam akurat niespełna 100 (metrów) i jeśli nasza zacna droga daje popalić mieszkającym dalej to pomyślcie co jest tu… warkot, huk, niosący się już duuuużo wcześniej niż zaczynaja się ekrany…nie wspomnę o szybkich i wściekłych, którzy tnąc grubo powyżej 160km/h tworzą taki świst,że kiedy przejeżdzają pod wiaduktem, odbijający się odgłos aż przeszywa…pominę już trąbiące ciężarówki nieważne jaka godzina nocna. Więc jeśli ktoś lubił spać przy otwartym oknie, świeżym powietrzu i ciszy nocnej… musi zrezygnować albo z dwóch pierwszych opcji albo ostatniej. Okienko zamykamy jak tylko mamy zamiar przyciąć komara. A to jeszcze nie jest pełne obłożenie, więc lepiej nie myśleć co bedzie po oddaniu calosci do ruchu… Tym miłym akcentem pozostają korki w uszy, poduszka na łeb i ku chwale Ojczyzny! 🙂

  9
  1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.