zachmurzenie duże
21°
19°
czwartek
Pierwsze “prawo jazdy” dla uczniów podstawówki w Starczy
08 czerwca 2022 r. | 10:28
0
Reklama

6 czerwca 2022 roku w Szkole Podstawowej w Starczy odbył się egzamin na kartę rowerową. Do egzaminu praktycznego przystąpiło 38 uczniów, którzy wcześniej pozytywnie zaliczyli egzamin teoretyczny. W komisji egzaminacyjnej uczestniczył dzielnicowy Komisariatu Policji w Poczesnej asp. sztab. Jerzy Puszczewicz.

Wczoraj o swoje pierwsze „prawo jazdy” starało się 38 uczniów podstawówki w Starczy, którzy przystąpili do egzaminu na kartę rowerową. Dzieci pod nadzorem nauczyciela najpierw zdali egzamin teoretyczny, a następnie praktyczny, który odbył się pod okiem dzielnicowego z Komisariatu Policji w Poczesnej. Ważnym czynnikiem takich inicjatyw jest podniesienie świadomości dzieci z obszaru bezpieczeństwa ruchu drogowego. Dlatego przed przystąpieniem do egzaminu uczniowie wysłuchali informacji dotyczących prawidłowego wyposażenia roweru oraz zasad bezpieczeństwa podczas korzystania z jednośladu, które przekazał im asp. sztab. Jerzy Puszczewicz. Zaznaczył również, jak ważne podczas jazdy i zabaw na rowerze jest noszenie kasków ochronnych oraz kamizelek odblaskowych. Uczestnicy egzaminu na miasteczku rowerowym musieli zmierzyć się z torem przeszkód i poprawnie go pokonać. Wysoki poziom umiejętności jazdy na rowerze i solidna wiedza teoretyczna pozwoliły wszystkim uczniom zdać egzamin z wynikiem pozytywnym. Wszyscy, którzy poprawnie przejechali trasę, już niebawem otrzymają upragnione karty rowerowe, uprawniające do poruszania się po drogach. Gratulujemy i życzymy bezpiecznych kilometrów! /KMP w Częstochowie/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *