zachmurzenie duże
-1°
-2°
piątek
Pozostałości po spowalniaczach denerwują Mieszkańców
20 września 2018 r. | 11:07
5
Reklama

Na prośbę Mieszkańców udałem się na ulicę Szkolną w Starczy, by zrobić materiał na temat pozostałości po spowalniaczach przy drodze powiatowej. Gdy były spowalniacze, Mieszkańcy, którzy mieszkali w pobliżu, nie mogli spać. Hałas był nie do zniesienia. Jak wygląda sytuacja teraz? Jest nieco lepiej, ale Mieszkańcy narzekają nie tylko na hałas, ale na to, co pozostało po spowalniaczach.

Według nich pomysłodawcą tego wszystkiego był radny Andrzej Kubat, który z nimi tego nie konsultował. Ale sprawa była wcześniej poruszana na sesji przez radnego Przemysława Krzyczmanika, który sam mieszka w pobliżu spowalniaczy. Szkoda, że radny nie zapytał o zgodę pozostałych Mieszkańców...

Poniżej krótkie wideo.

PAWEŁ GĄSIORSKI

Resztki po "kocich łbach", które wciąż przeszkadzają mieszkańcom

Gepostet von Gmina Starcza am Mittwoch, 19. September 2018

 5 odpowiedzi na “Pozostałości po spowalniaczach denerwują Mieszkańców”

 1. zygmunt pisze:

  nie ma spowalniaczy – ŻLE – bo są wypadki to samo koło kościoła – są spowalniacze też ŻLE – bo hałas
  weźcie się ludzie ogarnijcie —- wczesniej były żale protesty mieszkanców bo ich nie ma , teraz są też zale bo są
  nie ogarniam was

  16
  2
 2. R. G pisze:

  A co tutaj jest do ogarnięcia. Rada Gminy zgłosiła wniosek o wznoszenie bezpieczeństwa w obrębie szkoły. Ktoś na papierze bez wizji lokalnej zlecił wykonanie pasów spowalniajacych, które powodowały ogromny halas( w sąsiedztwie szkoly). Więc Radny P. Krzyczmanik wystosował pismo na prośbę mieszkańców na które ktoś w Zarządzie Dróg spojrzał przychylnie( nalezy mu sie za to nagroda) i pasy na szczescie usunieto. A wytykane przez P. Redaktora jakies nieduze uszkodzenia z pewnoscią zostaną w najblizszym czasie naprawione. Dodać trzeba, że przed tymi spowalniaczami wszystkie pojazdy przyspieszaly. Czyli nie miały wpływu na poprawę bezpieczeństwa.?. Bardzo ciekawi mnie jednak dla kogo te uszkodzenia są w tej chwili uciążliwe? Czasem warto poznać wszystkie fakty od samego początku a cenę wydawac w podsumowaniu.

  4
  10
 3. Ania pisze:

  Przypominam komentarze pod niedawnym postem – o wypadku na skrzyżowaniu : większość mieszkańców chciała pasów – na wniosek mieszkańców wójt włożył taki wniosek pasy zrobiono.
  Kilka miesięcy później na tym samym portalu tutaj pod jednym z artykułów i na sesji protesty mieszkańców że hałas, że chcą usunięcia, uciążliwe itp

  WTF ???

  11
  1
 4. Wiesław pisze:

  Widział ktoś z Was jak te pasy się sprawdzały? Cześć kierowców może i zwalniała, ale niewielu. Cześć przyspieszała, żeby jak najszybciej mieć to za sobą, a niektórzy nawet zmieniali pas na przeciwny – to dopiero bezpieczny manewr!!!
  To jest właśnie problem naszej gminy – nie ważne jakie, ważne, że jest!

  10
  2
 5. Ania pisze:

  Przecież to jest droga powiatowa – to gmina nic tutaj nie ma do gadania tylko Powiatowy Zarząd Dróg

  9
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *