zachmurzenie duże
25°
23°
sobota
Przysięga w 13. Śląskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej
30 października 2018 r. | 11:12
0
Reklama

Różni ich wiele – łączy jedno wspólna pasja i chęć służenia ojczyźnie. Blisko 60. „terytorialsów” złożyło wczoraj w Gliwicach Przysięgę Wojskową. To druga przysięga wojskowa w 13. Śląskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej.

W sumie w województwie śląskim służy obecnie ponad 260 żołnierzy WOT. Ponad 50 % z nich jest między 31 a 40 rokiem życia. Średnia wieku to 33 lata. Wśród nich są między innymi górnicy, leśnicy, taternicy i tancerze

Przez ostatnie 16 dni poświęcając swój prywatny czas uczestniczyliście w bardzo intensywnym szkoleniu wojskowym, w trakcie którego Wasze postanowienie, aby zostać żołnierzem było poddawane próbie - powiedział podczas uroczystej Przysięgi Wojskowej, dowódca 13. Śląskiej Brygady Obrony Terytorialnej, płk Tomasz Białas.

Jak zaznaczył, to dopiero początek ich służby a przed nimi stoją kolejne wyzwania.
Musicie być przygotowani na to, że dalsze treningi, być może jeszcze cięższe, spowodują, że to co dziś wydaje Wam się trudne za kilka miesięcy będzie przychodzić z łatwością. Każde szkolenie da Wam poczucie pewności, ale także pokorę, gdy zdacie sobie sprawę jak wiele jeszcze musicie się nauczyć - mówił do żołnierzy płk Białas.

W uroczystej przysiędze wziął udział dowódca Wojsk Obrony Terytorialnej, generał dywizji, Wiesław Kukuła, który odczytał list Ministra Obrony Narodowej.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *