zachmurzenie duże
-5°
-5°
wtorek
Radni boją się krytyki!
30 marca 2017 r. | 13:23
36
Reklama

Dziś w Starczy odbyła się XVIII Sesja Rady Gminy Starcza. Sesja była zdominowana przez różnego rodzaju sprawozdania. Swoje sprawozdania przedstawili kierownicy/dyrektorzy Ośrodka Zdrowia w Starczy, Gminnej Biblioteki Publicznej w Starczy, komisji alkoholowej, GOPS-u czy prezesi Czarnych Starcza i ZSOP RP w Starczy.

Następnie radni przyjęli jednogłośnie wszystkie uchwały. Bardzo ciekawe były za to sprawy różne. Wójt po raz kolejny tłumaczył się z sytuacji "współpracy" z inwestorem zakładu do produkcji polepszaczy gleb lub nawozów, który na dziś nie ma działki, na której miałby postawić swój warsztat, gdyż właściciel działki wycofał się ze sprzedaży.

Bardzo interesujący był również atak na mnie, jako na dziennikarza/wydawcę GminaStarcza.pl. Bardzo nie podoba się troje radnym, że tak szczegółowo opisuję życie w gminie i przede wszystkim to, że bardzo krytycznie podchodzę do rady, jak i wójta. Szczególne uwagi wyrazili radni Zdzisław Walentek, Maryla Wawrzyńczak i Agnieszka Liszczyk, którym bardzo nie podoba się krytyka i przede wszystkim głosowanie w zabawie "oceń radnego".

Radni chyba nie są przyzwyczajeni do opisywania ich działalności. Ale bądźmy szczerzy. Do czasu "feralnej inwestycji", Ci radni nie zrobili NIC dla swoich Mieszkańców. Warto wspomnieć, że Walentek to emeryt i dla niego jest to już ostatnia kadencja, a radne Liszczyk i Wawrzyńczak pracują w jednostkach podległych Wójtowi? Z samej krytyki ucieszył się Wójt, którego w końcu zaczął ktoś bronić. Będę się baczniej przyglądać wspomnianym radnym, bo chyba najwyższy czas przewietrzyć cały urząd, zmienić włodarza i większość z rady.

Dziękuję wspomnianym radnym, że dali mi sygnał do tego, by bardziej się zainteresować akurat ich działalnością.

PAWEŁ GĄSIORSKI

 36 odpowiedzi na “Radni boją się krytyki!”

 1. Wyborca pisze:

  najwyższa pora rozgonić to całe towarzystwo. Powinien być zakaz wybierania pracowników wójta i emerytów!!!!! darmozjady jedne!!

  0
  0
 2. Piłkarz pisze:

  Radni powinni być za mieszkańcami s nie za wójtem.

  0
  0
 3. Ja pisze:

  Radni są bezradni

  0
  0
 4. Mieszkanka pisze:

  Jakby mieli takie czyste sumienia, dobre chęci i rzeczywiście potrafili podejmować właściwe decyzje, krytyka nie byłaby im straszna. Poza tym… Będąc radnym – trzeba liczyć się z krytyką.
  Teraz winny będzie dziennikarz, bo zwrócił uwagę na to, że nie zawsze jest tak, jak powinno być. I to jest złe. Radni są przecież nieomylni… Nie? Są wspaniali. Nie wolno ich oceniać, nie wolno krytykować. Najlepiej brać pieniądze i udawać, że jest się super.

  To nie komuna…

  0
  0
 5. mieszkaniecstarczy pisze:

  Panie Redaktorze,

  popieramy Pana!! Media są po to, żeby obserwować i zwracać uwagę na ważne rzeczy!! Proszę się nie poddawać!! Radni Gminy Starcza są i będą poddawani krytyce, gdy na to zasłużą, jak i chwalić ich też można, gdy zrobią coś pożytecznego. Jednak obecnie niestety trochę rozczarowali swoim brakiem kompetencji do sprawowania funkcji, wszechobecnym strachem przed wójtem czy brakiem wystarczającego zaangażowania w sprawę śmierdzącej inwestycji, bo: “lepiej się wycofać i nie mieć problemów”… Całe szczęście wybory tuż tuż. A Ci obrażalscy radni niech się skupią na pracy lepiej!!! Drodzy Radni przypominamy, że WY reprezentujecie nas mieszkańców, to my Wam powierzamy mandat wyborczy, a nie WÓJT!
  A pretensje do Redaktora macie o co? O to, że zrobił ranking?! Bądźcie poważni!! O to, że publikował prawdziwe informacje w sprawie inwestycji? Ludzie, obudźcie się wszyscy!! Nie chcecie być oceniani publicznie, to nie bądźcie radnymi czy nie sprawujcie jakichkolwiek funkcji publicznych, droga wolna!

  0
  0
 6. Radoslaw Blaszczyk pisze:

  Paweł Gąsiorowski proszę o kontakt na priv lub mailem na: radek.blaszczyk@gmail.com.

  0
  0
 7. mieszkaniec gminy pisze:

  Najlepszym rozwiązaniem to zabrać radnym kase i zobaczyć kto wystartuje w następnych wyborach.Zapewne nieliczni albo wogóle nikt by nie pracował społecznie w radzie.Brać kase i chodzić na sesje dla obecności i tej kasy i to nie małej.Dlaczego nie płacić na godziny za posiedzenie na sesji???12zł za godzine za siedzenie i pierdzenie w stołki zupełnie wystarczy.Najlepiej brać kase za nic!!!!!

  0
  0
 8. Karola pisze:

  Ta rada to jedno wielkie nieporozumienie, na boga ludzie kto ich wybrał? Moja kandydatka nie przeszedł bo wygrała pani która sprząta w szkole. Co to ma być?

  0
  0
  • Bicz Boży pisze:

   Bo wszyscy myśleli że w gminie też posprząta a tu zonk… A tak poważnie to miała wygrać, tak jak inni pracujący u Wójta. Jak wtedy można być przeciw jego decyzjom?. Ot co.

   0
   0
 9. Karola pisze:

  to teraz trzeba mieć nadzieję że ludzie się obudzą i nigdy już takiego błędu nie popełnią

  0
  0
 10. obserwator pisze:

  Tak trzymać Panie redaktorze. Trzeba towarzystwo obserwować pod każdym względem. Za długo trzymana władza deprawuje.

  0
  0
 11. Pfffiiiii pisze:

  Masakra!!!wiem o którą panią chodzi i to że sprząta to tylko jej chylić czoła.Jakby siedziała w Gopsie albo kradła to bym się dziwił,że ją wybrano.Jest przemiłą osobą.Uczniowie ją uwielbiają.A Karoli kandydatka nie przeszedł???Pewnie ta sprzątaczka lepiej operuje językiem polskim- ha ha ha.Żenada ile nienawiści w ludziach ,a Ten bicz boży niech sie sam puknie w czoło bo to nie wójt podejmuje decyzje o wyborze i wynikach na radnychWyborca nazywa emerytów darmozjadami jak tak można???Skoro mają emeryture to ją wypracowali tak samo pracownicy,!!!Pracują nie leżą!!!Każdy ma prawo kandydować na radną czy radnego.Dlaczego nie patrzycie co dobrego zrobił wójt dla mieszkańców???Narobiło pare osób zamętu i będzie śmierdziało długo ,gorzej niżeli by powstał ten zakład .

  0
  0
  • Tulipan pisze:

   A ja od razu bym zlikwidował GOPS w naszej gminie nie ma biednych,są nieroby i pasożyty żerujący na innych. Twój styl pisania tez nie należy do najlepszych .

   0
   0
 12. Wyborca2000 pisze:

  Czytam te wszystkie komentarze i aż nie wierzę, Odnośnie Pani która sprząta w szkole. Czy to jest jakaś ujma? Może osoba która to napisała powie to tej Pani prosto w oczy? Znam tą Panią od lat i uważam, że jest mega sympatyczna i jeżeli będzie startować to ma mój głos. Mieszkam w Gminie od lat i chcę żeby tutaj moje dzieci się wychowały, ale obecna sytuacja na wsi, typu tajne spotkania pod sklepem, gdzie strach obok tych osób przejść, bo dołożą swoje trzy grosze. W ogóle część osób rzuciła się radnym, sołtysom i pracownikom urzędu do gardeł, tylko nikt nie pamięta jak te osoby im pomagały? Ja jakoś potrafiłem podejść do radnego na ulicy i pogadać. Fakt nie ma u nas strefy ekonomicznej, ogromnych zakładów pracy, lotniska i SPA, ale czy tego chcemy? Mieszkałem w kilku miejscach, ale zawsze wracałem do Starczy myślami ze względu na jakąś sielskość. Wybory są co 4 lata i każdy może startować, więc do boju a nie bić pianę. Fakt, też uważam pomysł budowy oczyszczalni odpadów za poroniony, ale tak naprawdę ww. osoby też o tym nie wiedziały. Mleko się rozlało i jakoś trzeba to posprzątać, ale nie w ten sposób nie uważacie? Co do Pana „redaktora”, przejrzałem większość „portali gminnych” i aż tam kipi jadem we wszystkie strony. Opamiętajmy się ludzie, bo to my tworzymy społeczność i gminę w jakiej chcielibyśmy mieszkać.

  0
  0
 13. bilik pisze:

  na moim miejscu tych wszyskich radnych i wujta z jego całą ekipą wpakowałbym do jednego wora i do oczyszczalni z nimi żeby mogli spłukać te swoje machloje i przekręty a co do pana panie redaktorze to wielki szacunek i niech się pan bacznie pszygląda tyej całej ekipie gminy starcza,

  0
  0
  • Aj pisze:

   Ty mondrala Wójta tak się pisze .

   0
   0
   • wyborca 3 pisze:

    Nie obrażajmy się nawzajem, każdy może popełnić błąd pisząc pod wpływem emocji, sama nie wiem
    ale ” mądrala ” napisałabym tak.
    Wielki błąd został przez wyborców popełniony w czasie wyborów, powierzyliśmy władzę ludziom,
    którzy mają nas gdzieś ! wmawiają nam, że zrobili wiele !!! za co ??? ze swojej pensji ???
    to my płacimy podatki !!! Oni się tego dobrowolnie podjęli, mogą w każdej chwili zrezygnować !!!!
    Tego nikt do tej pory nie zrobił i chyba nie zrobi !!! Widocznie lubią KŁAMAĆ prosto w oczy !!!!!
    I TO JEST NAJWIĘKSZY BŁĄD !!!

    0
    0
 14. On.... pisze:

  To,że trwają prace przy nowej drodze, to,że rusza nowa inwestycja …to,że nasza gmina wygląda zdecydowanie lepiej ,niż gminy ościenne…to czyja zasługa pytam ??? Wy tego nie widzicie? Ja nie mówię,że wszystko ok..ale dlaczego tak wylewacie złości na Wójcie i Radnych…trochę to niesprawiedliwe…

  0
  0
 15. Rozbawiona pisze:

  po pierwsze Panie Redaktorze,tylko trójka radnych miałą odwage się odezwać co do Pana stron internetowych. co im Pan odpowiedział? “że muszą być odporni na krytykę skoro są osobami publicznymi” wiec niech Pan w tych pożal się “artykułach” nie skarży się na radnych. Większość osób już wie,że wpisuje Pan kontrowersyjne tytuły a pod nimi pare zdań niczym mających się do danej sytuacji tylko po to by ludzie wchodzili i bili Panu kasę za każde odsłonięcie strony. Gubi się Pan w swoich stronach, zbyt łatwo chce się Pan dorobić bo gdyby pisał Pan z pasji to były by to ciekawe artykuły o prawdziwych i naprawdę przydatnych informacjach.
  A do reszty tak krytykujących naszą gminę a właściwie jej urząd-zapomniało się już jak się drogi budowały,zapomniało się jak się place zabaw robiło,boiska itp.,zapomniało się jak się zbudowało oczyszczalnie dzięki czemu płacicie za wodę w gminie by było taniej , nie widzi się jak wójt osobiście chodzi i dogląda każdej inwestycji na każdym etapie. Życze Wam by nowy człowiek sprawujący władze zrobił tyle dla Was. Mało kto z Was wie jak funkcjonują jednostki samorządu terytorialnego,radzę się zagłębić w przepisy. I zdecydowanie mniej nienawiści bo ktoś kto przyjdzie nowy,zanim się zagłębi w strukturę organizacyjną to dopiero zobaczy co to tak naprawdę znaczy.

  0
  0
 16. Rolnik pisze:

  Tak tak pani rozbawiona proszę powiedzieć też kto wystąpił jakiś czas temu do radnych o sprzedaż gminnego wodociągu . wodociagom częstochowskim no kto .zapomniałem przecież wszyscy pracownicy gminy to lek na całe zło. Do rany przyłóż ….a gangreny dostaniesz

  0
  0
 17. Pol pisze:

  O czym ty piszesz z tą sprzedażą. Nie sięj propagandy tylko napisz do wodociągów z zapytaniem. A później przepros za ten głupi wpis.

  0
  0
 18. Pol pisze:

  Panie Rolnik i radzę panu już iść spać bo jutro prawdopodobnie metro zaczynają budować w Starczy i musi być pan wyspany aby siać propagandę komentarzową

  0
  0
 19. Ty pisze:

  To nie rolnik tylko działkowiec wcześniej wspomniany

  0
  0
 20. Eko-Technologie pisze:

  Panie redaktorze strasznie miesza Pan ludziom w głowach myślę ze już nie długo pozdrawiam a jeżeli chodzi o działkę to nadal ja kupujemy

  0
  0
 21. Wyborca 2342 pisze:

  Hahah dobre podszywanie pod firmę. Zwróćcie uwagę na inne posty a na ten “prymitywnie” napisany….

  0
  0
 22. Rolnik pisze:

  Mister Pol przypuszczam że jest się zakrutko radnym lub pracownikiem gminy albo śpi sie w pracy bo taki temat wodociągu był poruszony poszperaj a znajdziesz

  0
  0
 23. Rolnik pisze:

  Przeprosić mogę tylko za błąd ortograficzny w poprzednim wpisie ale jestem tylko dzialkowcem bo rolnicy w tych czasach mają minimum po 50 ha

  0
  0
 24. Pol pisze:

  To poszperaj i udowodnij nam

  0
  0
 25. Rolnik pisze:

  Szukaj w sprawozdaniach rady gminy postaraj się w końcu za coś bierzesz kase

  0
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *