zachmurzenie umiarkowane
23°
21°
czwartek
Radny z niezłą emeryturą
23 czerwca 2017 r. | 12:36
10
Reklama

W Radzie Gminy Starcza jest wielu radnych, którzy praktycznie są po to, by być. Nic nie wnoszą do pracy na rzecz gminy, nic nie robią dla swoich wyborców. Jednym z nich jest radny - emeryt, 66-letni Zdzisław Walentek. W moim odczuciu, bycie w radzie traktuje jako dodatek do swojej niezłej emerytury. W 2016 roku otrzymał z gminy 7800 zł diety radnego przy emeryturze w wysokości 47 545,06 zł. Radny nie ma żadnych oszczędności, ma za to dwa kilkunastoletnie auta.

No cóż, za rok wybory, to wy podejmiecie decyzję, na kogo zagłosować.

Poniżej jego oświadczenie majątkowe.

PAWEŁ GĄSIORSKI

BIP UG Starcza

 10 odpowiedzi na “Radny z niezłą emeryturą”

 1. Maciej Lipsko pisze:

  Temu panu już dziękujemy

  0
  0
 2. Mieszkaniec pisze:

  Czy Pan Walentek kradnie co miesiąc te pieniądze czy wypracował taką emeryturę? Czy Pan „redaktor” zazdrości? Teksty „ma niezłą emeryturę” na to wskazują. W ogóle poziom dziennikarstwa na Pana portalu to tylko i wyłącznie szczucie ludzi dla pieniędzy, wiadomo krzykliwy tytuł tworzy odsłony. Podejrzewam, że kilka lat temu miał Pan głęboko gdzieś gminy ościenne, ale po co prowadzić jeden portal jak można prowadzić kilka „po łebkach” i ciągnąc kasę?
  Pan Walentek z własnych pieniędzy robi co roku paczki dzieciom, ale o tym lepiej nie wspominać, bo najlepiej jest pluć na kogoś przez tego typu posty. Jest mi wstyd za mieszkańców, którzy odwracają się od siebie, bo Pan redaktor ku własnej satysfakcji postanowił wrzucic post na zasadzie kopiuj wklej z innych swoich stron. Wystarczy wejść na jakikolwiek portal, żeby zobaczyć tylko falę hejtu.

  0
  0
  • On.... pisze:

   Niby to i racja i można by się było zgodzić z tą wypowiedzią , lecz na tym ta praca polega. Tu nie chodzi o sensację lecz prawdę..to co się dzieje u nas w Gminie,w naszym kraju jest winą dziennikarzy? Może tylko to,że więcej wiemy..i nie można każdego artykułu sprowadzać li tylko do zazdrości ..czy poróżnienia. Te artykuły raczej chcą pokazać jak władza rządzi naszym budżetem. ”Mieszkaniec” uważa,że to władza ma rację i dziennikarz ten czy inny zawsze będzie winny,że pozwolił sobie tu upublicznić apanaże .Komentarz Mieszkańca w jego rozumieniu jest ok. ponieważ całą winę ponosi dziennikarz bo szuje..tylko czy On…daję to pod rozwagę czytających..

   0
   0
 3. Janusz Szymański pisze:

  Po co emeryci pchają się do rady gminy i nic w niej nie robią? Dlaczego nie odpuszczą i nie puszczą tam młodych? Czy robią to tylko dla tych 7800 zł?

  0
  0
 4. obserwator pisze:

  Panie autor zważ pan, że napisał niepoprawnie, ba, nierzetelnie. Wysokość dochodu z emerytury(roczna) a wysokość emerytury to nie to samo.

  0
  0
 5. Rafał Walentek pisze:

  Witam. Chciałem się odnieść do tego artykułu Pana dziennikarza. Nie mieszkam już w tej gminie ponad 24 lata, lecz sprawy gminy w jakiś sposób mnie interesują, wiadomo chce się aby jak najlepiej się gmina rozwijała. Szanowny Panie Redaktorze, to co Pan napisał to oprócz tego, że opublikował Pan oświadczenie majątkowe, co jest dokumentem jawnym dla osób publicznych, oraz jakie dochody są z racji bycia radnym, nie napisał Pan nic, że tak się wyrażę mądrego. Jakby Pan choć się odrobinę postarał ruszył do miejscowości Łysiec gdzie Zdzisław Walentek jest radnym, przeszedł się po domach i popytał to może coś i mądrego by Pan napisał. Dlaczego Pan nie napisze tego , że co roku radny robi paczki dla dzieci na Mikołaja, wcześniej dla wszystkich dzieci z całej miejscowości Łysiec, teraz dla dzieci ze swojego okręgu wyborczego, nie dowie się nawet Pan, że właśnie z tych pieniędzy wspomaga różne fundacje, że kupił sprzęt do remizy w Łyścu, czyżby to jakoś Panu umknęło czy to brak rzetelnego podejścia do sprawy się kłania? Radny nie musi się spowiadać co robi z tymi pieniędzmi a myślę że pożytkuje je we właściwy sposób i myślę też że nie n a swoje potrzeby bo jak Pan napisał ma sporą emeryturę a dzieci już ma niezależne od siebie. Co do drugiej sprawy, emerytura, Szanowny Panie redaktorze, właśnie tą emeryturę wypracował sobie pracą na kopalni nie jako redaktor w serwisach internetowych tylko na kopalni, a że ma taką, wg Pana wysoką, emeryturę to tylko ze swojej ciężkiej pracy. Napisał Pan redaktor że ma tylko dwa samochody i nic więcej i to wygląda na to że resztę poukrywał, proponuję się spotkać z radnym i się dopytać. Szanowny Panie Januszu Szymanski. Napisał Pan dlaczego emeryci się pchają do rady dlaczego nie dopuszczają młodych i czy są tylko dla tych 7800 zł. Odpowiem Panu na te pytania. Po pierwsze – niech Pan spojrzy na listy wyborcze czy są jacyś młodzi ludzie , czy startują w wyborach, czy w ogóle się kwapią do tej pracy i że tak powiem czy są chętni do rozmowy z mieszkańcami nie tylko na miłe tematy? Powiem Panu tak , Szanowny Panie Januszu, Zdzisław Walentek jest chyba od początku istnienia rady, w radzie gminy, choć wydaje mi się że miał jakąś przerwę, chyba jedna kadencja ale jest od zawsze wybierany bo w przeciwientwie do tego co napisał Pan redaktor, coś robi, spotyka się z mieszkańcami nie tylko w miłych okolicznościach. I jeszcze jedno , Szanowny Panie redaktorze , proszę o więcej obiektywizmu , a nie tylko szkalowanie gminy, radnych i wójta. Pozdrawiam wszystkich Rafał Walentek syn Zdzisława Walentka.

  0
  0
 6. Janusz Szymański pisze:

  Rafale Walentek, jesteś jego synem i zawsze go będziesz bronił. Dla mnie to przykład faceta, który pcha się do rady i nic dla swojego rejonu nie robi. Co z tego, że ufunduje 10 paczek dla dzieci? A co zrobił dla swojego okręgu? Konkretnie proszę, skoro jest tam od samego początku istnienia gminy.

  0
  0
 7. Rafał Walentek pisze:

  Szanowny Panie Januszu, nie chodzi o to, że będę go bronił, choć pewnie w naturze syna będzie to siedziało. Oczywiście nie wszystko mi się podoba np ostatnia sprawa z jakimś zakładem przetwarzania odpadów czy czegoś takiego i przeszliśmy głęboką dyskusję na ten temat. Jeśli Pan uważa, że te, wg Pana, 10 paczek to nic, to myślę, że tym dzieciom jest najzwyczajniej przykro że wg Pana to jest nic a dla nich to jest wiele. A tak kwoli przypomnienia to jest więcej paczek, niż 10. Pan nie pomyślał o tym że trzeba było zorganizować jeszcze salę aby rodzice z dziećmi mogli przyjść, zorganizować Mikołaja itd itd. Jeśli chodzi o okręg wyborczy to chyba się trochę Panu, Szanowny Panie Januszu pomyliło miasto z wioską. Proszę zerknąć na okręgi wyborcze gdzie są nie wiem, powiedzmy dzielnice miast, na takie dzielnice, wielkości gminy starcza są przyznawane konkretne fundusze i radny może to i może tamto albo choć wnioskować o przydział pieniędzy dla tej dzielnicy gdzie jest metro, tramwaje zakłady usługowe itd a co w takiej części małej wioski jest, kilka ulic, jeden sklep, i jak się też okazuje sporo nowych domów. Na takiej wiosce radny, jest oczywiście od tego aby dbać o swoich mieszkańców starać się poprawić media itd ale jest też przede wszystkim od tego aby być pośrednikiem między nimi a gminą. Wtedy trzeba wysłuchać wielu cierpkich słów od mieszkańców a nie każdy się do tego nadaje. Co zrobił radny dla swojego okręgu, o to proszę się zapytać mieszkańców jego okręgu wyborczego skoro go wybierają, widocznie mu ufają. Nie wiem w jakiej miejscowości Pan mieszka ale mam nadzieję że za rok Pana Nazwisko znajdzie się na listach wyborczych, i mam nadzieję że Pan wygra w swoim okręgu wyborczym i będzie mógł Pan zrobić o wiele więcej niż inni, czego z całego serca Panu życzę. Pozdrawiam serdecznie Rafał Walentek

  0
  0
 8. Janusz Szymański pisze:

  Jeżeli uważa pan, że największym sukcesem pana ojca jako radnego jest ufundowanie dziesięciu paczek dla dzieci to gratuluje. Niech mi pan powie, za co on bierze dietę?

  0
  0
 9. Rafał Walentek pisze:

  Wydaje mi się że już Panu wszystko opisałem w pierwszym i drugim moim komentarzu widocznie Pan go nie przeczytał uważnie proszę czytać ze zrozumienie np o ilości paczek. Co do wysokości diet proszę zapytać sie w gminie dlaczego są takie diety a nie inne co tez określa ustawa podam wytyczne do diet radnych Podstawa prawna:

  – ustawa z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2016 r. poz. 446 z późn. zm.),
  – ustawa z dnia 23 grudnia 1999 r. o kształtowaniu wynagrodzeń w państwowej sferze budżetowej oraz o zmianie niektórych ustaw (Dz. U. z 2016 r. poz. 966 ze zm.),
  – rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 26 lipca 2000 r. w sprawie maksymalnej wysokości diet przysługujących radnemu gminy (Dz. U. nr 61, poz. 710),
  – ustawa budżetowa na rok 2017 z dnia 16 grudnia 2016 r. (Dz. U. z 2017 r. poz. 108). Ja wiem ludzi nieprzekonanych nie da się przekonać. Czekam tylko z wielką niecierpliwością jak za rok Ci wszyscy krytycy wszystkiego i wszystkich zgłoszą swoje kandydatury w wyborach , zrzekną się diet i zrobią o niebo więcej niż obecni radni i wójt. Życzę im tego. I proszę mi uwierzyć najwięcej krytykują ci którzy nic nie robią nigdzie się nie udzielają i mają za złe ze innym jest lepiej niz ,,mi,,. Krytyka musi być obiektywna zmierzajaca do poprawy w jakimś temacie. Można przyjść na sesje rady i sie wypowiedzieć na wszystkie tematy tylko krytycy nie chodzą na sesje bo szkoda czasu. I jeszcze raz Panu przypominam tym dzieciom jest na prawdę przykro ze dla Pana to tylko jakies paczki moze nawet ich pan nie widzial a dla nich to wiele. I czekam z wielką niecierpliwością na listy kandydatów. Życząc powodzenia w wyborach pozdrawiam Pana serdecznie. Rafał Walentek.

  0
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *