zachmurzenie umiarkowane
23°
21°
czwartek
Ruszył program szczepień przeciwko wirusowi HPV
25 lutego 2019 r. | 09:31
0
Reklama

130 tys. zł przeznaczył powiat częstochowski na realizację „Programu profilaktycznego – szczepienia przeciwko wirusowi brodawczaka ludzkiego (HPV)” w 2019 roku. (Wirus brodawczaka ludzkiego odpowiedzialny jest, m.in. za zachorowania na raka szyjki macicy).

Program szczepień przeciwko wirusowi HPV realizowany jest już po raz szósty. W roku bieżącym programem objęte zostaną 11-letnie uczennice szkół podstawowych z terenu naszego powiatu. W ramach wyżej wymienionej kwoty powiat planuje zaszczepić ok. 52% populacji dziewcząt urodzonych w 2008 roku.

Po rozstrzygnięciu konkursu ofert w dniu 19 lutego br. wybrany został realizator programu – SANUS Sp. z o.o. NZOZ Przychodnia Lekarska w Częstochowie, ul. Kopernika 45, która przeprowadzi edukację zdrowotną dotyczącą zwiększenia świadomości młodzieży oraz rodziców na temat zagrożeń związanych z wirusem brodawczaka ludzkiego (HPV), przeprowadzi kampanię promocyjno – informacyjną, przygotuje materiały informacyjne dotyczące programu, zakupi szczepionki czterowalentne przeciwko wirusowi brodawczaka ludzkiego (HPV), typ: 6,11,16,18, uzyska pisemne zgody od rodziców lub opiekunów prawnych na wykonanie cyklu 3 profilaktycznych szczepień, a następnie przeprowadzi kwalifikacje lekarskie oraz szczepienia dziewcząt.

Realizator przy wykonaniu programu korzystał będzie z podwykonawców, czyli przychodni lekarskich mieszczących się na terenie powiatu częstochowskiego. Program realizowany będzie do połowy grudnia br. Rodzice/opiekunowie prawni, którzy chcą bezpłatnie zaszczepić swoje córki mogą zgłaszać się do realizatora programu. Szczegółowe informacje można uzyskać w SANUS Sp. z o.o. NZOZ Przychodnia Lekarska w Częstochowie, ul. Kopernika 45, tel. 34-368-29-98 oraz w Wydziale Edukacji, Zdrowia, Kultury, Sportu i Promocji Powiatu Starostwa Powiatowego w Częstochowie, tel. 34-322-91-44.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *