zachmurzenie duże
25°
23°
sobota
foto by yt
Starostwo rusza z akcją “Koperta Życia”
15 czerwca 2018 r. | 09:30
0
Reklama

Powiat Częstochowski rozpoczyna akcję społeczną "Koperta Życia" skierowaną do mieszkańców powiatu - osób chorych, starszych, niepełnosprawnych, samotnych.

„KOPERTA ŻYCIA” to zestaw, który zawiera przezroczystą, plastikową kopertę wraz z kartą informacyjną, magnesem na lodówkę oraz uniwersalną ulotką z instrukcją postępowania.

„Kartę informacyjną” należy uzupełnić najważniejszymi informacjami dotyczącymi jej właściciela i wpisać dane: osobowe, numery telefonów do bliskich osób lub znajomych, dotyczące stanu zdrowia, przebytych chorób, zażywanych leków, uczuleń, alergii itp.

Koperta z zamkniętą w niej wypełnioną kartą powinna być przechowywana w lodówce, ponieważ jest to miejsce, które znajduje się w każdym domu oraz ze względu na swój rozmiar jest łatwe do zlokalizowania. Ponadto z uwagi na fakt, że wszyscy chętnie wykorzystują drzwi lodówki do zostawiania ważnych wiadomości, należy na nich umieścić dołączony do zestawu magnes z napisem: „TU JEST KOPERTA ŻYCIA”.

Umieszczenie koperty z dokumentacją w łatwym do zlokalizowania i widocznym miejscu umożliwi, w razie wypadku lub utraty przytomności służbom medycznym, a także policji, straży pożarnej, czy też pracownikom socjalnym szybki dostęp do podstawowych informacji o właścicielu koperty. Informacje te mogą uratować życie, gdy w chwili przyjazdu karetki lub innych służb poszkodowany nie jest w stanie samodzielnie poinformować o stanie swojego zdrowia.

Koperty są dostosowane do przechowywania w lodówce. Można w nich dodatkowo do karty informacyjnej dołączyć inne istotne dokumenty. Zamykanie kopert na zatrzask jest wygodnym rozwiązaniem, gdyż nie niszczą się one przy wielokrotnym ich otwieraniu, a zawarte w nich dokumenty są optymalnie chronione przed negatywnym wpływem warunków panujących wewnątrz lodówki.

Starosta Częstochowski i Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Częstochowie zaprasza mieszkańców powiatu częstochowskiego do odbioru „KOPERT ŻYCIA” nieodpłatnie od dnia 1 lipca 2018 r. w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Częstochowie przy ul. Jana III Sobieskiego 9 w pokoju nr 5 lub 6 na parterze, numer telefonu 34/322-92-34 lub 34/322-92-08.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *