zachmurzenie duże
10°
sobota
Tatiana Żak napisała romans pt. “Szkoła uczuć”
02 lutego 2022 r. | 11:22
6
Reklama

24 stycznia 2022 roku miała miejsce oficjalna premiera literacka książki przeznaczonej dla kobiet i nie tylko pt. "Szkoła uczuć". Autorką powieści jest mieszkanka gminy Starcza, Tatiana Żak.

"Szkoła uczuć" to romans. Opowiada o 38-letniej kobiecie sukcesu, która ma wszystko, czego potrzeba do szczęścia, a samotność to jej świadomy wybór. Ale czy na pewno? Dopiero psychoterapia uświadamia jej, jak bardzo jest zablokowana emocjonalnie i jak wiele traum w sobie nosi. Udział w kontrowersyjnym projekcie pod nazwą „Szkoła Uczuć” ma jej pomóc w przełamaniu lęku przed bliskością. Sześciotygodniowy turnus w pensjonacie nad morzem wydaje się ostatnią deską ratunku dla Zoli, która pragnie otworzyć się na prawdziwe, szczere uczucie. Ale gdy w końcu spotyka odpowiedniego mężczyznę, surowy regulamin terapii zabrania jej się do niego zbliżać… Czy mimo to uda jej się znaleźć sposób, by dać szansę miłości?

Książkę wydało wydawnictwo Novae Res. Można ją kupić m.in. w Empiku.

Tatiana Żak to nauczycielka, pedagog szkolny, doradca zawodowy. Absolwentka filologii polskiej. Od lat prowadzi szkolne koła teatralne i kabaretowe, organizuje konkurs recytatorski „Poeci Regionu Częstochowskiego”. Interesuje się psychologią, w wolnych chwilach uwielbia gotować i robić amatorskie zdjęcia przyrody, a jej ukochanymi miejscami wypoczynku są miejscowości nadmorskie. Jest miłośniczką polskiego kina i książek polskich autorek. Tuż przed czterdziestką zaczęła żyć na nowo, w zgodzie z maksymą carpe diem. Wcześniej pisała do szuflady – głównie wiersze i powieści. W swoich utworach porusza kwestie uczuć, wartości i relacji międzyludzkich. Pisze o kobietach i dla kobiet. „Szkoła uczuć” jest jej debiutem literackim.



6 odpowiedzi na “Tatiana Żak napisała romans pt. “Szkoła uczuć””

 1. Mieszkaniec pisze:

  Ciekawe czy na faktach z życia 🤣

  13
  7
 2. Neo pisze:

  SZOK…. NIEDOWIERZANIE…. HELLO 😂😂😂

  7
  6
 3. Tatiana Żak pisze:

  O ile jestem w stanie zrozumieć zwykłą ludzką ciekawość jednych, szok i niedowierzanie innych, na pytanie: Czy to na faktach? Odpowiadam krótko, że: ” nie”, ponieważ wokół jest tyle ciekawych tematów, że nie muszę opisywać swojego życia w książce. Wystarczy mieć oczy i uszy szeroko otwarte, by dostrzec je wokół siebie. Jeśli chodzi o zajęcia teatralno- kabaretowe to informuję tych, którzy nie wiedzieli lub zapomnieli, że prowadziłam je społecznie przez 17 lat w szkole i organizowałam przedstawienia, które uatrakcyjniały różne uroczystości szkolne i gminne. Natomiast absolutnie nie mogę pozostać obojętna i wyrozumiała wobec osoby, która wysuwa tak poważne zarzuty: ” pewnie pisze na faktach jak po 40 romansuje z dziećmi z Gimnazjum”. W związku z tym, że zniesławianie i znieważanie nauczyciela polegające na publicznym pomawianiu nauczyciela o takie postępowanie lub właściwości, które mogą poniżyć go w oczach opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego do wykonywania zawodu i jest przestępstwem i jest ścigane z oskarżenia prywatnego. Podstawa Prawna Ustawa z dnia 6 czerwca 1997 r. Kodeksu Karnego: h) naruszenie nietykalności osobistej poprzez upublicznianie nieautoryzowanych informacji w Internecie i innych mediach. Tatiana Żak

  7
  8
 4. ghfd pisze:

  Oho na wiochę dotarła kultura i wywołała reakcję niemal alergiczną prostego motłochu 😉

  10
  7
 5. absolwentka gimnazjum pisze:

  Widzę niestety jak zazdrość przemawia przez komentujących… bardzo jest to przykre
  Uczyła mnie pani Tatiana 3 lata.. To wspaniała nauczycielka, jednocześnie wspaniały pedagog.. -nauczyciel z powołania..
  Nie było lekcji przez te 3 lata aby pani Tatiana nie była przygotowana.. sterta sprawdzianów, notatek.. wsystko idealnie zorganizowane..
  zawsze podziwialam jak można być tak zorganizowanym i tak zaangażowanym w swoją pracę..
  Wydanie książki pokazuje jej wielki talent..
  Z miła chęcią kupie i przeczytam książkę 🙂

  5
  6

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.