zachmurzenie małe
14°
12°
środa
Według sondażu Wójtem ponownie zostanie Wiesław Szymczyk
18 października 2018 r. | 11:30
38
Reklama

Przez ostatnie cztery dni przeprowadziliśmy sondaż wyborczy na Wójta Gminy Starczy. Do wyboru było dwoje kandydatów, na których oddaliście łącznie 307. unikalnych głosów. Wybory za trzy dni i wszystko wskazuje na to, że Wójtem ponownie zostanie Wiesław Szymczyk. Szymczyk cieszy się poparciem na poziomie 56,68 proc. Jego kontrkandydatka - Katarzyna Drost może liczyć na 43,32 proc. poparcia.

21 października głosujemy w wyborach na radnych i Wójta. Według sondażu, w gminie Starcza Wójtem nadal pozostanie Wiesław Szymczyk.

Postaram się jutro uzyskać komentarz Wójta Wiesława Szymczyka do wyników sondażu.

PAWEŁ GĄSIORSKI38 odpowiedzi na “Według sondażu Wójtem ponownie zostanie Wiesław Szymczyk”

 1. Jaromir Grzesiński pisze:

  Gratulacje Panie Wójcie nikt nie chce tej Drost !

  16
  28
 2. Mieszkanka pisze:

  Starsze pokolenia boją się zmian zobaczymy jak w ośrodku zdrowia zrobi się adekwatnie hotel i lekarza już wgl nie będzie wtedy ludzie zaczną wyzywać bo z trudem będą czekać na specjalistów w sąsiednich gminach…. Radni powinni coś zrobić z tym walczyć o dobro dla ludzi nikt nic o tym nie pamięta…. Czas na zmiany!!!!! Pani Katarzyna z pewnością zawalczy o dobro dla ludzi.

  29
  7
 3. Karczewski pisze:

  Jestem z jednej z pod Częstochowskich gmin i zazdroszczę wam takiego Wójta jak pan Wiesław. Szkoda ze nie startował u nas .

  18
  27
  • Angelika pisze:

   A to u Was nie ma wójta z wyrokiem? U nas jest.
   Był jednocześnie w gminie, w szkole i w bibliotece. Taki zdolny.

   Tłumaczenie, że mu brakowało do emerytury nauczycielskiej jest żadnym wytłumaczeniem.
   To oszukiwanie prawa.
   Bardzo poważne.

   Skoro mu brakowalo, mógł nie startowac u wrocic do szkoly…

   9
   1
 4. olgapol88 pisze:

  Oby wyniki tego sondażu się nie sprawdziły w poniedziałkowy poranek.
  Pan Wójt zasłużył już na czerwoną kartkę. Gmina Starcza potrzebuje zmian i nowej twarzy.
  A jak już Pan redaktor będzie pytał p. Szymczyka o komentarz do sondażu, to może jeszcze mógłby Pan zapytać o nst. tematy:
  (1) czy Gmina Starcza ma w planach sprzedaż oczyszczalni i wodociągów gminnych? czy Pan Wójt wie jakie będą tego koszty dla nas mieszkańców i ile miesięcznie wynisoą podwyżki za kanalizacje?
  (2) czy prawdą jest, że chodnik między Starczą a miejscowoscią Łysiec będzie tylko dla pieszych, bo rzekomo na ścieżkę rowerową już nie ma funduszy? dlaczego więc Wójt okłamuje w planach mieszkańców w tym temacie i wszędzie się twierdzi, że będzie to ścieżka pieszo-rowerowa?
  (3) jakie są koszty wdrożenia planu zagospodarowania przestrzennego w gminie – i z czystej ciekawości jak te koszty mają się np. do kosztów ostatniego festynu, który gmina organizowała? czy na prawde takie rozrywki wiodą prymat nad dobrem naszej społeczności?
  (4) jakie kroki Urząd Gminy podjął, aby zabezpieczyć Gminę przed powstawaniem w przyszłości niebezpiecznych inwestycji? konkrety…
  (5) jak Pan Wójt zamierza zaplanować naprawczą pracę Ośrodka Zdrowia, żeby w końcu mieszkańcy mogli korzystać z darmowej opieki lokalnie, a nie przepisywać siebie i swoje dzieci do np. Ośrodka w Kamienicy?
  (6) ŚMIECI – czy Pan wójt jest zadowolony z nowej firmy wywożącej śmieci, która wielokrotnie się opóźnia w odbiorze śmieci, przeciągając odbiory do dnia następnego o robiąc przy tym bałagan i czy Pan wójt planuje wdrożyć w okresie letnim dwkurtone odbieranie śmieci w miesiącu, już o częstotliwości wywózki śmieci w miastach nie wspominając;
  (7) jakie fundusze europejskie udało się pozyskać gminie w dziedzinie ochrony środowiska czy wymiany źródeł energii do tej pory?

  Wielka szkoda, że nikt nie wpadł na pomysł konfrontacji kandydatów na Wójta, czy Radnych, może wtedy niektórzy by w końcu OTWORZYLI OCZY na naszych dotychczasowym włodarzy i ich program oraz dotychczasowe osiągnięcia….

  Pani Katarzyno, ma Pani mój głos! Energia, chęć do działania, odpowiednie wykształcenie i doświadczenie w pracy z ludźmi, nie jest Pani obca – tylko od 15 lat stąd, nie raz już Pani się angażowała w tematy społeczne lokalnie, Pani po prostu chce się coś robić, to z naszym miejscem Pani się związała i wierzę, że byłaby Pani tym kołem napędowym, którego Starczy potrzeba, świeżym oddechem, petardą prawdziwie dobrych zmian. Niech Pani się nie poddaje i walczy o każdy głos wyborców do końca!!!!!

  A Wy MIESZKAŃCY STARCZY wybierzcie mądrze ludzi, którzy chcą zrobić COŚ, którzy podejmują działanie, pracują zawodowo na dobrych pozycjach, a nie w jednostkach zależnych od wójta jak przedszkole – Pani Liszczyk, szkoła – Pani Jędrzejewska, Pani Kuziorowicz, ośrodek zdrowia – Pani Dukat, Pani Wawrzyńczak, lokalny bank – Pani Wawrzkow, osp straż – Pan Musik, czy emertyowane urzędniczki jak kandydatka od Wójta Pani Matczak ze starczy. Gdzie jest ich niezależność zawodowa od Wojta skoro są od niego zależni właśnie zawodowo?
  W tych wyborach kandydują ludzie, którzy chcą angażować się w politykę lokalną nie traktując jej tylko jako kolejnej pensji. Czy na prawdę miesszkańcy Starczy chcecie wybrać WÓJTA, który o mały włos nie zafundował nam śmierdzącej sprawy na lata, uważacie, że można mu zaufać po tym wszystkim? Teraz znowu chce nas sprzedać wodociągom częstochowskim. Pan Szymczyk chce wyłącznie utrzymać się na stołku do emerytury, sam przecież prosił innego potencjalnego kontrkandydata, aby w tych wyborach nie startował, żeby mu pozwolił jeszcze tę jedną kadencje porządzić, a on będzie go popierał przy następnych wyborach i wspierał w kampanii jako swojego dedykowanego następcę z tego samego PSLowskiego ugrupowania.
  Starczo, wybierz mądrze właściwych ludzi!!!

  39
  13
  • Obserwator pisze:

   Olgo! Nie mąć i nie strasz mieszkańców, że obecny Wójt i Radni chcą sprzedać wodociągi i kanalizację – to jest totalna bzdura, choćby kto chciał sprzedać gminne wodociągi, to może to zrobić dopiero w 2024 roku, z tego względu, że gmina cały czas rozbudowuje sieć wodociągową i kanalizacyjną za unijne pieniądze. Ostatnia rozbudowa za unijne pieniądze skończy się w 2019 roku, a trwałość projektu to minimum 5 lat od jego zakończenia i w tym czasie nie można zmienić właściciela. Wójt i Radni idąc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców ustalili ceny wody i ścieków bez podwyżek na trzy lata. Powiedz lepiej ludziom jakie będą płacić podatki od działek, gdy w wyniku uchwalenia planu przestrzennego zagospodarowania przez nową ekipę zmieni się przeznaczenie z R (działki rolnej) na B ( działkę budowlaną), będą dużo większe.

   13
   23
 5. Jacek Kowal pisze:

  Gratulacje dla zwycięzcy. Zobaczymy jak będzie w niedzielę

  12
  5
 6. Wiesiek pisze:

  Kto to jest w ogóle ta Drost? W życiu jej na oczy nie widziałem

  12
  23
 7. Karczewski pisze:

  olgapol88 do jakiego kłamstwa się jeszcze posuniesz . Prowadź kampanie ale nie kłam albo nie słuchaj głupot przez osoby co już kiedyś wybory przegrały

  10
  22
 8. Tola pisze:

  Świetlówka kłamczuszka.?

  5
  14
 9. M. pisze:

  Mieszkam na Łyścu już tyle lat ,a o istnieniu Pani Drost dowiedziałem się z plakatów .

  17
  23
 10. Mieszkanka pisze:

  Drodzy Państwo nie krytykujcie ,,ludzi z garnuszka wójta,,-Każdy chce pracować!!!!Startujcie sami!!!!Nikt Wam tego nie broni!!!!

  17
  6
 11. aga pisze:

  Ponoć Katarzyna boi się bezrobocia, które jej grozi i dlatego szuka kasy w wójtowaniu. Strzeżcie się mieszkańcy takiego kandydata, który tak naprawdę nie myśli o Was a o sobie jak przetrwać. A swoją drogą skoro jest taka wykształcona itd. i tp. to już dawno powinna być “porwana” przez inne hipermarkety, a może jest po prostu słaba w swoich działaniach w Tesco i dlatego jest do odstrzału. Szanowna Olgo czy jak ci tam, napisz konkretnie w jakie tematy społeczne się angażowała? czy masz na myśli te w szkole, i co takiego tam zrobiła, może załatwiła dla dzieci trochę czekolad, których termin przydatności do spożycia i tak już kończył się. Zaczarowała cię, bo tak naprawdę jej nie znasz, a ja tak. Przyszła nie wiadomo skąd i po co i jak większość przybyłych uważa, że jest lepsza niż MY, którzy mieszkamy tu całe życie.

  14
  23
  • Ona pisze:

   Aga a dlaczego staruje Wójt?? boi się braku pracy czy jak to mówią jego pupile ,że chce zapracować na godną emeryturę lub że jemu te 5 lat się należy.? To o co w tym wszystkim chodzi? Jak nie wiesz o co ….to czytaj …o pieniądze. To może zaczniemy sprawdzać skąd np. są pracownicy gminy,radni .Jakie mają pochodzenie?..Czy są katolikami? Czy mają kochanki / kochanków ?? A bezrobocia boimy się wszyscy,wszak mamy rodziny …więc się nie ośmieszaj, ponieważ Twój komentarz jest pozbawiony konkretnych argumentów.

   20
   9
   • Bbbbbb pisze:

    Ago, typowe myślenie naszej wioski- ktoś przyprowadzony=obcy, mimo że mieszka tutaj już 14 lat. Współczuję materialistycznego myślenia. Być może Ty kandydowałabyś dla pieniędzy, a może dla innych ludzi liczy się jeszcze idea i jakiś cel społeczny. Nie sądź wszystkich jedna miara- jak widać najbliższą tobie. I jednocześnie nie ubliżaj porządnym, kometentnym ludziom pisząc o nich w ten sposób bo tylko pokazujesz swoj brak wiedzy i szerszego pojecia o swiecie.

    22
    12
  • mieszkanka pisze:

   Nie wierzę w to co czytam?? Czy Pani jest pracodawca Pni Katarzyny że zna takie szczegóły jej pracy? Ten atak jest nieetyczny i tak naprawdę świadczy tylko o Pani. Pani Katarzyna jest wykształcona i pracuje z tego co wiem na tyle długo że wnioskuję z tego iż świetnie się sprawdziła. niewątpliwym plusem jej osoby jest to, iż nie mieszka tu całe życie, więc jest otwarta rozwój- a mieszka na tyle długo iż zna nasze problemy. Proponuję Pani pojeździć po innych gminach i zobaczyć jak one przez lata sobie poradziły – docieplenia, dopłaty do kotłów, całoroczne boiskami/orliki, zajęcia dodatkowe w przedszkolach, zajęcia dla wszystkich mieszkańców domach kultury, opieka zdrowotna – może wówczas zapragnie Pani zmiany. Do niedzieli można jeszcze przemyśleć swój wybór 🙂 Miłego dnia.

   26
   7
 12. uff pisze:

  Osoba,ktora idzie na rozmowę kwalifikacyjną ze swoim obszernym cv,jest odpowiednio wykwalifikowana,nie ma czego sie wstydzic gdzie pracuje,chyba,ze jest obsadzona po znajomosci,wchodząca z ulicy i jeszcze innych wyśmiewa,bo nie wie ze na rozmowie trzeba sie czymś wykazac.
  Pani Katarzyna widać osoba ambitna-sama szuka pracy a nie liczy na znajomosci.
  DLA MNIE OSOBISCIE———–NIECH WYGRA LEPSZY

  22
  4
 13. BABEL pisze:

  myśląc Twoimi kryteriami ,,aga,, to dziw bierze że nasza gmina wyszła z czworaków i nie odrabia dziesięciny u pana,wójta i plebana,w dzisiejszych czasach mamy się cieszyć że trafił nam światły wójt pan,, uczyciel,, i mamy wodę w kiblach i za to należy się dożywotni stołek,dzięki temu że sprowadzają do nas ludzie z zewnątrz to nie znikniesz z mapy,stawiają domy i przynoszą za sobą podatki i to często lepsze od Twoich,rozejrzyj się po innych gminach i zadaj sobie pytanie co do tej pory gmina zrobiła przez tyle lat dla Twojego domu,jeśli jesteś normalnym mieszkańcem to wybierasz co dla Ciebie lepsze a nie wytykasz komuś że taki czy inny,typowy tekst osoby która nie ma merytorycznych argumentów tylko klasyczny jazgot,przynajmniej nie jest skazana i nie piszą o niej artykułów pod tytułem ,,Wójt Starczy pod Częstochową rządził z prawomocnym wyrokiem” , a z czekoladą Masz rację powinna przywież po pełnej ciężarowce do każdego domu i to we wszystkich smakach tak byś Ty uczyniła prawda?

  26
  4
 14. aga pisze:

  Uderz w stół, a nożyce się odezwą. Ciekawe, kto tu kogo atakuje. Czekolady nie jej zwłaszcza starej. Jak nie chodziłam na wybory tak teraz pójdę. Pozdrawiam hejciarzy, wiele dowiedziałam się o was. Miłego dnia.

  4
  8
 15. obserwator pisze:

  Obecny wójt powinien już odejść i nie startować, tak jak to publicznie zapowiedział. Nie dotrzymał słowa. Zmiany są potrzebne. A na plakatach bajdurzy o doświadczeniu.

  22
  10
 16. Mieszkanka pisze:

  Niech wygra lepszy!!!

  9
  2
 17. Basia pisze:

  Sprawdź w KRS, czy figuruje w rejestrze skazanych, a dopiero sobie gębę wycieraj. Niech lepiej firanki nie zatrudniają na czarno, a lampy płacą za nadgodziny. Cudze widzicie pod lasem, a swojego pod nosem nie. Żałosne biznesmenki i Kaśka z “doświadczeniem” tylko ciekawe w której gminie.

  2
  6
 18. MARIA pisze:

  Ja widziałam zaświadczenie z KRS, rzeczywiście nie figuruje w rejestrze skazanych.

  2
  6
 19. Zuzanna pisze:

  Katarzyna na wójta tego jeszcze nie grali. Jest to najbardziej zaklamana osoba działająca tylko i wyłącznie na swoją korzyść. Żenada

  2
  6
 20. ALA pisze:

  Ale fakt słyszałam od wielu osób z jej pracy, że bardzo słabiutko jedna z najbardziej fałszywych osób A jej stanowisko wymaga pomocy pracownikom Pani Kasiu uważam że powinna Pani siedzieć na kasie to na pewno byłoby stanowisko adekwatne dla Pani.

  2
  6
 21. BABEL pisze:

  do ,,kwiatu,, palestry prawniczej naszej gminy ,drogie Mario i Basiu;,,W lipcu 2016 r. sąd w Częstochowie prawomocnie uznał, że Szymczyk usiłował wyłudzić od ZUS świadczenie emerytalne. Za to ukarał go grzywną w wysokości 15 tys. zł. Zgodnie z zapisami kodeksu karnego wyrok za grzywnę ulega zatarciu po roku.,,Za komuny twierdzono że okradanie Państwa to nic złego bo wszystko jest ,,NASZE,, no gdyby ktoś ukradł moją kurę z podwórka to co innego,gratuluję posiadania ,,wspaniałego,, daru wybiórczej moralności i poczucia przyzwoitości.
  Ala; wiejski nauczyciel historii jest na pewno ,,świetnie,, przygotowany do zarządzania instytucją ale może jeszcze lepiej do siedzenia w bibliotece to stanowisko adekwatne dla Niego

  7
  2

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *