bezchmurnie
28°
26°
piątek
WKU w Tychach
Wojsko wzywa mieszkańców gminy Starcza do WKU
05 kwietnia 2023 r. | 11:40
0
Reklama

Uwaga Mieszkańcy gminy Starcza, którzy urodzili się w latach 1999-2004. Od 17 kwietnia do 21 lipca 2023 roku na terenie naszego powiatu w Częstochowie zostanie przeprowadzona kwalifikacja wojskowa. Dotyczy to zarówno mężczyzn, jak i kobiet. Kwalifikacja odbędzie się od 8 maja do 7 czerwca w budynku Naszej Przychodni przy Al. Wolności 46 w Częstochowie.

Stawieniu się do kwalifikacji wojskowej podlegają:
- mężczyźni urodzeni w 2004 roku;
- mężczyźni urodzeni w latach 1994-2003, którzy nie posiadają określonej kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej;

osoby urodzone w latach 2001 - 2002, które:
- zostały uznane przez powiatowe komisje lekarskie za czasowo niezdolne do czynnej służby wojskowej ze względu na stan zdrowia, jeżeli okres tej niezdolności upływa przed zakończeniem kwalifikacji wojskowej,
- zostały uznane przez powiatowe komisje lekarskie za czasowo niezdolne do czynnej służby wojskowej ze względu na stan zdrowia, jeżeli okres tej niezdolności upływa po zakończeniu kwalifikacji wojskowej, i złożyły, w trybie art. 28 ust. 4 i 4b ustawy z 21 listopada 1967 r. o powszechnym obowiązku obrony Rzeczypospolitej Polskiej, wniosek o zmianę kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej przed zakończeniem kwalifikacji wojskowej;
- kobiety urodzone w latach 1999 - 2004, posiadające kwalifikacje przydatne do czynnej służby wojskowej, oraz kobiety pobierające naukę w celu uzyskania tych kwalifikacji, które w roku szkolnym lub akademickim 2019/2020 kończą naukę w szkołach lub uczelniach medycznych i weterynaryjnych oraz na kierunkach psychologicznych albo będące studentkami lub absolwentkami tych szkół lub kierunków, o których mowa w §2 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 28 kwietnia 2017 r. w sprawie wskazania grup kobiet poddawanych obowiązkowi stawienia się do kwalifikacji wojskowej (Dz.U. z 2017 r. poz. 944);
- osoby, które ukończyły 18 lat życia i zgłosiły się ochotniczo do kwalifikacji wojskowej do końca roku kalendarzowego, w którym kończą 24 lata życia, jeżeli nie posiadają określonej kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej.

Sprawdzajcie skrzynki pocztowe. Zaproszenia na komisje już wkrótce zostaną do Was przesłane pocztą.

PAWEŁ GĄSIORSKIDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *