pochmurnie
24°
20°
piątek
SP w Starczy
Za nami eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej w Starczy
01 kwietnia 2022 r. | 11:04
0
Reklama

Wczoraj w Urzędzie Gminy Starcza odbyły się eliminacje gminne do zmagań powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom".

W pierwszym etapie eliminacji młodzież odpowiadała na 30 pytań testowych o różnym stopniu trudności dla poszczególnych grup wiekowych. Do eliminacji finałowych – ustnych zakwalifikowano od 3 do 4 uczestników eliminacji pisemnych, którzy losowali zestawy po trzy pytania. Zwycięzcami rozgrywek finałowych byli zawodnicy, którzy uzyskali największą łączną ilość punktów z odpowiedzi ustnych. Turniej miał na celu m. in. popularyzację wśród dzieci i młodzieży tematyki związanej z ochroną przeciwpożarową, a także kształtowanie prawidłowych zachowań w sytuacjach zagrożenia.

Wyniki powiatowych eliminacji przedstawiają się następująco:
W I kategorii „Szkoły Podstawowe klasy I-IV” najlepszy okazał się Franciszek Szwengiel z klasy IIIa, który zajął pierwsze miejsce.
Bardzo dobrą znajomością zagadnień z zakresu pożarnictwa wykazali się także: Karol Sławiński z klasy IV a – 2 miejsce, Antoni Cuglewski z klasy IV a – 3 miejsce.
W II kategorii „Szkoły Podstawowe klasy V-VIII” najlepiej odpowiadał Wojciech Nalewajka- klasa VII c.
Kolejni na podium byli : Krzysztof Grzyb klasa VIII a- 2 miejsce, Radosław Nowak klasa VII a- 3 miejsce.

Szkoła Podstawowa im. Józefa Lompy w StarczyDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *